/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2F535d6b1e762f54946797e373e78b2a32.jpg)
Без суду не виселять, але квартиру продадуть: боржникам готують суворі реалії
Для багатьох українців нерухомість є не лише інвестицією, а насамперед єдиним житлом і безпекою для родини. Проте в окремих випадках, згідно з чинним законодавством, квартиру чи будинок можуть виставити на продаж у рахунок боргу.
Як зазначено у статті 50 Закону України «Про виконавче провадження», виконавці мають право розпочати процес примусового стягнення майна боржника, включно з нерухомістю, якщо сума заборгованості перевищує 20 мінімальних заробітних плат, що у 2025 році становить понад 160 тисяч гривень.
Попри поширену думку, що єдине житло конфіскації не підлягає, в законодавстві передбачені винятки. Зокрема, якщо:
-
у боржника відсутні грошові кошти на рахунках;
-
немає іншого майна, яке підлягає стягненню (автомобілі, цінні папери, техніка);
-
сума боргу перевищує визначений законодавством поріг.
арешт майна / скріншот з відео
У такій ситуації виконавець може ініціювати продаж нерухомого майна через електронні торги. Порядок стягнення передбачає подання позову до суду, винесення судового рішення, відкриття виконавчого провадження, перевірку фінансового стану боржника та, у разі відсутності коштів, реалізацію майна.
Процедура виселення з помешкання передбачає обов’язкову наявність окремого судового рішення. Без цього державний чи приватний виконавець не має права ініціювати примусове виселення.
Після продажу майна кошти спрямовуються на погашення боргу. Якщо після цього залишається надлишок — він повертається власнику.
Раніше ми розповідали, що комунальники готують весняний перерахунок тарифів: які платіжки заберуть ще більше грошей
Також, побачать кожну гривню: українцям посилять податковий контроль – більше ніяких "схем"

