Між Данією та Німеччиною будують найдовший у світі тунель
Між Данією та Німеччиною будують найдовший у світі тунель

Між Данією та Німеччиною будують найдовший у світі тунель

Протяжність Фемарнбельта становитиме 18 км. Сегменти тунелю будуть розміщені на морському дні, а потім з’єднані разом.

Під Балтійським морем між Данією та Німеччиною будують найдовший у світі збірний тунель Фемарнбельта. Споруда складатиметься з окремих елементів, як цеглини Lego. Про це повідомляє

Зазначається, що протяжність Фемарнбельта становитиме 18 км, він стане найдовшим у світі збірним автомобільним та залізничним тунелем. Сегменти тунелю будуть розміщені на морському дні, а потім з’єднані разом.

Основний будівельний майданчик проекту розташований біля північного входу в тунель, на узбережжі острова Лолланн на південному сході Данії. Об’єкт займає площу понад 500 гектарів і включає гавань і завод, на якому виробляються секції тунелю, звані “елементами”.

Для виготовлення кожного елемента довжиною 217 м та шириною 42 м армована сталь відливається з бетоном.

Більшість підводних тунелів, включаючи 50-кілометровий тунель під Ла-Маншем між Великою Британією та Францією, прокладаються через корінну породу під морським дном. Тут натомість 90 окремих елементів будуть з’єднані, частинами, як цеглинки Lego.

“Ми б’ємо рекорди з цим проектом. Підводні тунелі будувалися і раніше, але ніколи в таких масштабах”, – заявив гендиректор Femern (державної данської компанії, яка будує тунель) Генрік Вінченсен.

Нагадаємо, китайська нафтохімічна компанія Sinopecоголосила про завершення будівництва першої в країні міжрегіональної магістралі, призначеної для важких вантажівок, що працюють на водневому паливі.



Теги за темою
Німеччина
Джерело матеріала
loader
loader