Чи настане мир після Лондона? Чотири можливі підсумки переговорів України, США та ЄС
Чи настане мир після Лондона? Чотири можливі підсумки переговорів України, США та ЄС

Чи настане мир після Лондона? Чотири можливі підсумки переговорів України, США та ЄС

Ніхто поки що не знає, до чого призведуть сьогоднішні переговори в Лондоні між США, Україною та ЄС. Утім, політичний аналітик Олександр Кочетков може точно назвати чотири наслідки, які проглядаються заздалегідь.

ЧИ ДОМОВЛЯТЬСЯ ПРО МИР У ЛОНДОНІ?

Вже не пам’ятаю, скільки разів казав і писав, що у війні наближається момент істини. Ця війна взагалі складається із суцільних моментів істини. Але ж він знов наближається. Черговий. Його навіть Д. Трамп анонсував, коли пообіцяв презентувати публічно свій "мирний план".

Це пов’язано з другим раундом переговорів України, США та ЄС стосовно припинення бойових дій, які плануються у Лондоні на цю середу 23.05.2025 р. І Трамп, який щиро вірить, що він є найкращим мирним переговірником у Всесвіті, вважає, що у Лондоні можуть бути досягнені практичні результати. Про які спочатку Росію повідомлять телефоном, а потім за черговою дозою захвату від "російської величі" туди відправиться аватар Трампа С. Віткофф.

Насправді результати таки будуть. Перелічу ті, що є практично гарантованими:

  1. Все, що складеться позитивного, Трамп припише собі. У всьому негативному будуть винні Дж. Байден, Україна на чолі з В. Зеленським та ЄС. Росія і Путін ні в чому винними не будуть.
  2. У будь-якому випадку США почнуть згортати свою підтримку України — збройову, фінансову, розвідувальну. Не різко припиняти, а саме поступово згортати. Подивимося, наскільки впливове легендарне американське лобі ВПК, чи зможе воно добитися хоча б продажу Україні зброї через посередників.
  3. Білий Дім спробує визнати Крим російським. Саме спробує, бо йому треба змінити рішення Конгресу ще часів анексії Криму, яке забороняє таке визнання. І не факт, що у Трампа все вийде легко.
  4. У будь-якому випадку США почнуть потихеньку відновлювати бізнесову співпрацю з недоімперією. Бо Росія їм потрібна. Штати Трампа бачать себе щось на зразок брудних копів на районі. А Росія для них — кримінальне угрупування відморозків, яке треба нацькувати на місцевий бізнес (ЄС), щоб примусити ЄС піти під копівський дах США.

Тобто Трамп або розповідає про те, який чудовий "мирний план" він вигадав і протиснув. Або заявляє про відхід від "мирного процесу", бо його не поважають і миру не хочуть. Але те, що я перелічив вище, він реалізувати спробує.

Важливо Переговори в Лондоні: США покажуть мирний план щодо України із семи пунктів, — The Telegraph

Трамп діє не в інтересах Путіна, а у власних і американських, як він їх розуміє. Наприклад, можливе визнання Штатами Криму російським — це для того, щоб потім можна було нав’язувати визнання американською Гренландії, або навіть Канади. Ще раз повторюю: Трамп — не агент Путіна, вони — однодумці та партнери у зламі світового порядку. Їх співпрацю може бути зруйновано лише за наявності декількох чинників, яких зараз не спостерігається (з’являться — розповім).

Стосовно визнання Україною окупованих територій російськими фактично, але не юридично. Це означає, що Росія має право робити там що завгодно: будувати якісь небезпечні підприємства, переселяти велику кількість людей, заводити туди іноземний бізнес, а Україна втрачає право якось протидіяти цьому. Лище фіксувати та писати дипломатичні ноти.

Особисто я вважаю, що вірогідність реальної домовленості про припинення бойових дій у Лондоні, на яку погодиться і Кремль — не більше 30%. Бо недоімперія ще не вичерпала свій наступальний потенціал (це може статися ближче до зими 2025 року) і вона готова і хоче воювати. Але заяв і розмов навколо буде багато. Значно більше, ніж практичних результатів.

Автор висловлює особисту думку, яка може не співпадати із позицією редакції. Відповідальність за опубліковані дані в рубриці "Думки" несе автор.

Джерело

Важливо Лягти під танки Путіна: переговори в Лондоні можуть бути пасткою для України, — The Independent
Джерело матеріала
loader
loader