Axios: План Трампа вимагає визнати окупацію Росії та відмови України від НАТО
Axios: План Трампа вимагає визнати окупацію Росії та відмови України від НАТО

Axios: План Трампа вимагає визнати окупацію Росії та відмови України від НАТО

Дональд Трамп (Фото: ЕРА)

США 23 квітня очікують на відповідь від України на рамкову мирну угоду. Документ може включати визнання Криму і частин інших окупованих територій російськими, повідомили Axios неназвані співрозмовники, знайомі з цією пропозицією.

Що може отримати Росія:

→ "Де-юре" визнання США російського контролю у Криму.

→ "Фактичне визнання" окупації Росією майже всієї Луганської області та окупованих частин Донецької, Херсонської та Запорізької областей.

→ Обіцянку, що Україна не стане членом НАТО, але може стати частиною Євросоюзу.

→ Скасування санкцій проти Москви, запроваджених з 2014 року.

→ Розширення економічної співпраці зі США, особливо в енергетичному та промисловому секторах.

Читайте також
Божевільні гойдалки. Як "стратегія Трампа" змінює Європу та Україну

Що може отримати Україна:

→ "Надійну гарантію безпеки", яка включатиме групу країн ЄС та однодумців із неєвропейських країн. Участь США у документі не згадується.

→ Повернення невеликої частини Харківської області, окупованої Росією.

→ Безперешкодний прохід річки Дніпро, що протікає вздовж лінії фронту на півдні України.

→ Компенсацію та допомогу у відновленні, хоча в документі не зазначено, звідки надходитиме фінансування.

Зазначається, що цей документ, який США представили Україні минулого тижня у Парижі, описується як "остаточна пропозиція" президента США Дональда Трампа. Якщо ж Україна та Росія не підуть на угоду "найближчим часом", то США можуть вийти із переговорного процесу.

Співрозмовник, близький до українського уряду, повідомив, що у Києві вважають пропозицію США упередженою стосовно Росії.

"В пропозиції дуже чітко йдеться, які відчутні вигоди отримає Росія, але лише розпливчасто і загалом йдеться про те, що отримає Україна", – сказав він.

Також у документі прописано питання Запорізької атомної електростанції. Стверджується, що вона вважатиметься територією України, але експлуатуватиме АЕС США. Електроенергія поставлятиметься як в Україну, так і в Росію.

Також згадуєтьсяй угода про корисні копалини.

Неназваний американський чиновник, який брав участь в обговореннях, сказав, що держсекретар Марко Рубіо та спецпредставник Стів Віткофф працювали разом, щоб "розробити структуру, яка наблизить нас до закінчення війни".

Але, за словами чиновника, останні 24 години з боку України з'явилися ознаки того, що на зустрічі в Лондоні 23 квітня вони хотіли б обговорити 30-денне припинення вогню, а не "мирний план" Трампа.

"Було ухвалено рішення, що держсекретар не поїде до Лондона. Натомість делегація США продовжить вести переговори з британськими та українськими колегами", – сказав чиновник.

  • 19 квітня Bloomberg писав, що США розглядають можливість визнання російського контролю над Кримом у рамках мирної угоди. 21 квітня WSJ повідомляв, що Трамп чекає від України відповіді на "ідеї" США щодо Криму і відмови від НАТО.
  • 20 квітня Трамп висловив сподівання, що Україна та Росія укладуть угоду цього тижня. Перед цим Трамп заявляв, що США вийдуть із переговорів, якщо одна зі сторін ускладнюватиме закінчення війни.
  • 22 квітня представник Держдепу повідомила, що держсекретар США Рубіо не поїде на переговори щодо миру до Лондона. Від США може бути спецпосланник Келлог.
Теги за темою
окупація переговори
Джерело матеріала
loader
loader