/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2Fd506ffc05bdcf02ed860de7dbb92ccb4.jpg)
Розкриті технічні характеристики нового американського наземного бойового робота Ultra
Американська компанія Overland AI представила новий бойовий автономний наземний апарат Ultra, здатний діяти в зоні бойових дій без жодної участі оператора. Транспортний засіб, оснащений програмним забезпеченням OverDrive та апаратною платформою Spark, розроблено для роботи у складних, ізольованих і електронно заблокованих середовищах — без GPS або попередньо нанесених маршрутів.
Ultra побудований для подолання перетнутої місцевості, зокрема лісів, снігу, боліт, вулканічного рельєфу, піску й кущів. Його бортові сенсори в режимі реального часу аналізують рельєф, дозволяючи апарату автономно ухвалювати рішення щодо навігації. У разі потреби керування здійснюється через локальні мережі, 5G або супутникові канали з використанням стандартного програмного забезпечення ATAK.
Платформа підтримує модульні бойові комплекти: станції радіоелектронної боротьби, системи протидії дронам, розвідувальні комплекси, модулі евакуації поранених та навіть системи скидання вантажів. Ultra також може взаємодіяти з безпілотниками, такими як Hoverfly Spectre, створюючи цілісну автономну мережу для виконання складних бойових місій.
Технічні характеристики Ultra включають швидкість до 56 км/год, вантажність 453 кг і автономний пробіг до 161 км. Живлення здійснюється від 999-кубового двигуна потужністю 114 к.с. та батареї на 100 А·год, яка дозволяє працювати у режимі очікування без увімкненого двигуна протягом двох годин. Також є вихід потужністю 1 кВт для зовнішніх навантажень.
Під час демонстраційних навчань Project Convergence Capstone 5 Ultra продемонстрував здатність до самостійного виконання операцій прориву, розвідки, логістичного забезпечення та взаємодії з іншими автономними платформами. Представники 27-го інженерного батальйону США пройшли повний цикл навчання з експлуатації системи.
Наразі Overland AI виконує контракт на $ 18,6 мільйона в межах програми Ground Vehicle Autonomous Pathways (GVAP) Міністерства оборони США. Компанія також співпрацює з Anduril Industries і Palantir Technologies, інтегруючи свої рішення в ширші бойові платформи. Основна мета — створити наземні автономні системи, які зможуть діяти в умовах радіоелектронної протидії та мінливого середовища без втручання людини.

