Дмитро Лиховій: «Найуспішнішими операціями Збройних Сил України були ті, які проходили в умовах інформаційної тиші»
Дмитро Лиховій: «Найуспішнішими операціями Збройних Сил України були ті, які проходили в умовах інформаційної тиші»

Дмитро Лиховій: «Найуспішнішими операціями Збройних Сил України були ті, які проходили в умовах інформаційної тиші»

За його словами, попри воєнний стан в Україні зберігається свобода слова і з початку повномасштабного вторгнення ЗСУ видало 40 тисяч прескарт

В Україні немає воєнної цензури, але найуспішнішими операціями ЗСУ були ті, про які знали найменше.

Таку думку висловив офіцер Головного управління комунікацій ЗСУ Дмитро Лиховій під час дискусійної панелі «Інформаційна війна: координація багаторівневої оборони» в рамках Kyiv Stratcom Forum 2025.

«Харківська наступальна операція, Курська наступальна операція. Коли про них найменше знали, вони виявилися найуспішнішими», - каже Дмитро Лиховій.

На його думку, війна перетворилася на певний білий шум, який суспільство сприймає як даність. Насправді, каже Лиховій, це формотворча обставина і умова нашого часу. При цьому в Україні зберігається свобода слова і немає військової цензури. Хоча в країні і введений воєнний стан, дуже мало його ознак втілені на практиці. Частина військових вважає, що в цьому напрямку є дещо, що можна було б покращити і виправити.

«На підтримку Збройних сил, які я представляю, можу сказати, що з початку повномасштабного вторгнення у нас видано 40 тисяч прескарт - тобто це відкритість. Ми не можемо просто інакше, тому що Збройні сили не будуть просто зрозумілі міжнародною аудиторією. Якщо дивитися на поточні показники, то кількість іноземців, які отримують прескарти, зараз прямує до того, щоб зрівнятися із громадянами України. Фактично, в нас майже порівно українських і західних медіа представлено. Відкритість безпрецедентна, цензури немає, акредитацій дуже багато, ми відкриті до коментарів, ми не обмежуємо комунікацію кожного навіть окремого військовослужбовця», - зазначив Дмитро Лиховій.

Керівник Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Ігор Соловей повідомив, що метою форуму є обмін досвідом і підходами до протидії інформаційній агресії та побудови стратегічної комунікації держави на зовнішню та внутрішню аудиторію.  

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Джерело матеріала
loader