/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F992b1a7ac25f7a185bd2eb77b60e1854.jpg)
У Харкові провели месу за Папою Франциском
Про це повідомив журналістам Павло Гончарук, єпископ, ординарій Харківсько-Запорізької дієцезії Римсько-Католицької церкви України, передає кореспондент Укрінформу.
“Сьогодні призначена свята меса за померлого Папу, ми будемо дякувати Богу за дар особи, якою був святійший отець Франциск, і також будемо молитися про дар вічного життя для нього. Будуть присутні священники з інших парафій, миряни – хто зможе прийти і також будуть доєднуватися через Фейсбук та Ютуб”, – сказав єпископ перед богослужінням.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F4b8d1ee9bbe18a1423a0ee349369fc26.jpg)
Він зауважив, що на кожній папській молитві “Ангел Господній” на площі Святого апостола Петра Франциск говорив про Україну.
“Це такий великий адвокат, який не давав забувати іншим про те, що є Україна, і що там страждають люди. Також слово “багатостраждальна”, прикметник, який запам’ятався багатьом. На інших різних зустрічах і навчаннях він говорив за Україну і закликав до того, щоби настав мир. Папа не давав забувати світу про Україну – і це дуже важливо”. Папа закликав до молитви, закликав до миру всі сторони, використовуючи ті способи, які йому видавалися правильними, хоча не завжди вони вписувалися в нашу кон'юнктуру. Він закликав до миру не тільки нас, але весь світ і сильних цього світу”, – зазначив Гончарук.
За його словами, Папа здійснював також допомогу, яка не афішувалася.
У Харкові провели месу за Папою Франциском / Фото: В'ячеслав Мадієвський, Укрінформ
“Це були справи, які потребували тиші. Наприклад, визволення полонених, визволення священиків із російського полону, повернення дітей із російського полону. Це дуже делікатні моменти. І є інші різні речі, про які не можемо говорити, але які відбулися і відбуваються завдяки послузі Папи”, – сказав єпископ.
На його думку, Франциск “не намагався збудувати якийсь досконалий образ, а був щирим і правдивим” – і цим запам’ятається світу.
“Бути віруючим, але бути собою. Те, що він робив, опіка над бідними, захист мігрантів та інше. Також він спонтанний: ніколи не було відомо, що від нього очікувати. Як він казав: “Спочатку подумай, потім послухай серце, і далі роби”, – говорить єпископ.
Його Франциск призначав на посаду, двічі Гончарук був на зустрічах з Папою.
“Я мав таких дві нагоди (особистого спілкування, – ред.). Вперше у 2022-му, коли збиралися всі єпископи, яких він призначив. Нас було тоді 128. Під кінець зустрічі, коли підійшов, сказав, що я з України, то він сказав “Слава Ісусу Христу” українською. Я подякував йому за молитви, за підтримку. Вдруге була спільна аудієнція, я розповів йому, що відповідальний за військових капеланів у Римсько-католицькій церкві, що ми маємо свій шеврон, попросив благословити цей шеврон. Він благословив, один шеврон віддав йому. Для мене він теплий, привітний, жертовний і неординарний”, – вважає Гончарук.
Як повідомлялося, 21 квітня у Ватикані оголосили про смерть 88-річного Папи Римського Франциска. Тіло Франциска перенесли до собору Святого Петра для триденного прощання.
