/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F250%2Fcdb3e0be6ea6fa1c1457b49e0e27524e.jpg)
Найбільша атака балістикою: як працювала ППОСюжет
Нічний удар Росії по Києву став наймасштабнішою атакою балістичними ракетами за час війни.
Російська армія у ніч проти четверга, 24 квітня, здійснила наймасштабнішу за увесь час повномасштабної війни атаку по Києву із застосуванням балістичних ракет. Удар був комбінований: майже одночасно запускались північнокорейські KN-23, крилаті ракети та “шахеди”.
На Святошина пролетіла KN-23
В офіційному звіті Повітряних сил ЗСУ йдеться про те, що росіяни застосували 11 балістичних ракет, які були запущені з об’єктів у Брянській, Воронезькій та Курській областях Росії. Сім ракет було збито засобами ППО.
Що стосується інших загроз, то нейтралізовано 31 із 37 крилатих ракет Х-101, випущених бомбардувальниками Ту-95МС, усі чотири ракети Х-59 / Х-69. З 12 крилатих ракет морського базування Калібр збито шість, але жодної з шести крилатих ракет Іскандер-К. Крім того, росіяни застосували 145 “шахедів”, 13 з них не вдалося знищити.
Ракета, яка вбила вісім людей в Святошинському районі Києва, була північнокорейською, повідомляє з посиланням на джерела, які вже дослідили уламки. У соцмережах поширилося відео падіння KN-23 у житловий квартал Києва, на якому видно ще одну хмару від вибуху.
Журналісти зазначають, що навіть у випадку підбиття балістичної ракети вона все одно падає і якщо не було знищено бойову частину, то вона детонує на землі.
Раніше в розвідці Міноборони України заявили, що Росія модифікувала КН-23 для досягнення більшої точності та надійності. Вочевидь, як вважає ЗМІ, внесені російськими фахівцями корективи дозволяють ворогу активніше використовувати КН-23 для ударів по цілями типу “житловий масив”. Мета таких обстрілів – це посіяти паніку та вбити мирне населення України.
“Дірки” в ППО
Сьогоднішня атака на Київ була найбільшою за кількістю використання балістики, повідомив гендиректор компанії з виробництва засобів РЕБ, авіаційний експерт Анатолій Храпчинський. Він нагадав, як у минулому році під час одної атаки ворог застосував близько 10 аеробалістичних ракет Кинджал, але той удар був розосереджений майже по всій території України.
“Треба не забувати нещодавній обстріл балістикою Києва, що ми тоді перехопили малу кількість ракет, і це було обумовлено зміною траєкторії польоту ракети на останньому етапі. Тобто, додаткові маневрування, які не дозволили нам перехопити. Зараз ми бачимо, що більшість балістичних ракет було перехоплено. Ми кажемо, що наша ППО адаптується під сучасні вимоги ворога”, – сказав Храпчинський в ефірі .
Водночас експерт додає, що ворог бачить “дірки” в українській системі ППО і намагається працювати саме по них, у тому числі за рахунок навантаження крилатими ракетами. На його переконання, надскладні дії ворога потребують систем виявлення будь-яких повітряних цілей.
“Могло бути гірше”
Наслідки сьогоднішнього обстрілу по столиці могли б бути гіршими, якби всі балістичні ракети влучили, каже речник Командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат. Загалом роботу ППО вночі він назвав “доволі таким непоганим результатом”.
“Звичайно, що є жахливі наслідки російської атаки… Бити балістикою по містах-мільйонниках – це вже не те що злочин, тероризм. Важко собі уявити, що було б, якби всі ті балістичні ракети, які сьогодні запустили передусім по столиці України, досягли б цілей”, – зазначив він.
Представник Повітряних сил також відзначив роботу української тактичної авіації: “Це пілоти F-16, Mirage, вони непогані дали сьогодні результати. Кілька десятків повітряних цілей збито саме нашими українськими льотчиками. Ми хочемо вчергове відзначити в Повітряних силах, що ефективність західних літаків доволі є високою на сьогодні”.
Водночас, за його Ігната, F-16 та Mirage так і старий парк радянської авіації можуть збивати лише цілі, які летять по аеродинамічній траєкторії, тобто крилаті ракети та безпілотники, а по балістиці, на жаль, відпрацьовують лише системи Patriot.

