/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F33%2F32d208cf79be4d0034dcd653339070d8.jpg)
Китай розширює присутність у космосі: "Шеньчжоу-20" вирушив на орбіту
З Космічного центру Цзюцюань на північному заході Китаю успішно стартувала ракета-носій Long March 2F з пілотованим кораблем "Шеньчжоу-20".
На борту корабля перебувають троє космонавтів: досвідчений командир Чень Дун, який летить у космос втретє, та двоє новачків – колишній військовий пілот Чень Чжунжуй і інженер-аерокосмонавт Ван Цзє. Обидва новачки були відібрані до третього набору китайських космонавтів у 2020 році, пише Space.com.
Місія "Шеньчжоу-20" триватиме шість місяців. За час перебування екіпажу "Шеньчжоу-20" на орбіті Китай планує здійснити запуск вантажного корабля "Тяньчжоу-9". Він доправить на "Тяньгун" необхідні для життєзабезпечення припаси, паливо для коригування орбіти станції, а також обладнання для проведення нових наукових експериментів.
Місія "Шеньчжоу-20" стала дев'ятою пілотованою експедицією до китайської орбітальної станції, яка здійснює обертання навколо Землі на висоті 340-450 кілометрів. Це вже шоста місія з моменту завершення будівництва тримодульного комплексу в жовтні 2022 року. CMSA (Китайське агентство пілотованих космічних польотів) класифікує "Шеньчжоу-20" як п'яту місію в рамках етапу практичного застосування та розвитку національної орбітальної станції.
Стратегічні плани Китаю передбачають постійну присутність людей на "Тяньгуні" щонайменше протягом десяти років. Пекін має амбітні наміри щодо її майбутнього розширення додатковими модулями та розвитку комерційної діяльності на орбітальному комплексі.

