/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2Fb5cbb7ec0e747b979fd03bcb4d3984f1.jpg)
Коли бойова повістка вважається врученою та чи потрібен підпис військовозобов'язаного
Водночас є умови, як саме вручають цю повістку та наявність особистого підпису військовослужбовця. Про це повідомляє 24 Канал з посиланням на портал "Юристи.UA".
За яких умов бойова повістка вважається врученою
Мобілізаційне розпорядження, або "бойова повістка", видається у військкоматах або інших уповноважених структурах і передбачає подальше направлення особи до навчального центру, а згодом – до бойового підрозділу.
Як зазначив юриста Юрій Айвазян, бойову повістку мають вручати особисто військовозобов'язаному в приміщенні ТЦК, Центральному управлінні або регіональних органах СБУ чи відповідному підрозділі розвідувальних органів. Згідно з постановою Кабміну №560, документ має бути особистий підписаний особою, якій він призначений.
З усім тим адвокат Євген Лошаков зауважив, що відсутність підпису військовозобов'язаного не означає, що повістка не була вручена. У таких випадках фіксацією факту вручення може стати офіційний акт про відмову від підпису або інші документальні докази.
Якщо військовозобов'язаний з'явився для уточнення даних в ТЦК, пройшов ВЛК, отримав розпорядження, але не прибув у зазначений збірний пункт – це розцінюють як ухилення від служби. За таке порушення передбачено кримінальну відповідальність відповідно до статті Кримінального кодексу України про ухилення від військової служби. Санкції цієї статті передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 3 до 5 років.

