Прийшов без запрошення: посла РФ у Німеччині публічно освистали, коли той прибув на пам'ятні заходи
Прийшов без запрошення: посла РФ у Німеччині публічно освистали, коли той прибув на пам'ятні заходи

Прийшов без запрошення: посла РФ у Німеччині публічно освистали, коли той прибув на пам'ятні заходи

Посол Росії в Німеччині Сергій Нечаєв без запрошення прийшов на пам'ятні заходи у місті Торгау, що відбулися 25 квітня з нагоди 80-річчя від дня рукостискання американських і радянських солдатів на річці Ельбі, що увійшов в історію. Перед цим його закликали не впускати туди, але російському послу це не завадило: на його верхньому одязі красувалася чорно-помаранчева стрічка. 

Про інцидент під час пам'ятних заходів у Німеччині за участю росіянина розповіло видання "Європейська правда".

Зазначається, що напередодні проведення меморіальних заходів посол України в Німеччині Олексій Макєєв звернувся до організаторів із закликом не впускати російського дипломата на події.

Однак у сам день проведення заходів Нечаєв таки прибув на місце. Там він поспілкувався з місцевими мешканцями та представниками преси, зазначивши, що цей день "дуже важливий".

"Ми повинні згадати полеглих солдатів, тому цей день дуже важливий для нас", — сказав Нечаєв.

Натомість у нього запитали, що посол відчуває за тих умов, що йому тут не раді. Нечаєва це ніскільки не здивувало та збентежило, за його словами, й почувався на пам'ятних заходах він при цьому "комфортно".

"Я цього не відчуваю, мені комфортно", — сказав російський посол.

На прибуття посла РФ на пам'ятні заходи відреагували інші високопоставлені чиновники. Зокрема прем'єр-міністр Саксонії Міхаель Кречмер звернувся до нього, сказавши, що Росія розв'язала війну у 2014 році, порушивши міжнародне право, і що саме Росія повинна її припинити.

Також саксонський прем'єр згадав про Другу світову війну й жертви радянського народу, зауваживши, що серед них були не тільки росіяни, а й українці та білоруси, грузини.

"Було б приємніше, доречніше, якби з нами були представники України, Грузії або Білорусі", — зазначив посадовець, припустивши, що їх не було на заході саме через участь росіянина.

Кречмер промовив ці слова, а натовп гостей, що були на меморіальних подія, кілька разів публічно освистав Нечаєва.

Зазначається, що Нечаєв не вперше приходить без запрошення на пам'ятні заходи у Німеччині, ігноруючи факт того, що йому там не раді.

Нагадаємо, що сама чорно-помаранчева стрічка (або георгіївська стрічка) стала символом російської агресії проти України ще навесні 2014 року. У червні 2017 року президент України підписав закон про заборону використання на території держави. Також низка інших держав видали заборону на використання цього символу, зокрема Литва, Латвія, Молдова. У Казахстані та Киргизстані чорно-помаранчеву стрічку замінили на стрічки інших кольорів.

24 квітня Фокус дізнавався, як у російських пропагандистських каналах почалась істерика через загибель генерала Москалика.

Видання The Moscow Times 23 квітня повідомило, що російська пошта перейшла на ручне сортування листів внаслідок дії санкцій.

Теги за темою
Скандал посол
Джерело матеріала
loader
loader