/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F3%2F0f647cfb42e40fd5f40adefd1cdcbf3c.jpg)
Що буде з вірою людей в окупації, зокрема, у духовній? - експерт у подкасті «Після війни»
Про це вони розповіли у подкасті «Після війни».
За словами Тараса Березовця, на війні дійсно немає атеїстів, це щира правда, адже, коли люди пройшли через бойовий стрес, ніщо так швидко не розлітається, як релігійна література. Водночас, зауважує він, є інша проблема – ситуація із церквою на окупованих територіях.
«Всі приходи української церкви були закриті у Криму, вони були закриті повністю на Донбасі, і зараз так само вони закриті вже на нових окупованих територіях у Херсонській, Запорізькій областях. Отець Климент був останнім священником, який представляв київську церкву у Криму. Він був звинувачений і заарештований. Усе було розгромлено, а вірян розігнали. І от питання у тому, що буде з вірою людей в окупації, зокрема, у духовній?», - розповідає Тарас Березовець.
На думку Олександра Мусієнка, найважливіше у вірі те, що ти можеш її пронести із собою через будь-які умови, і важливо дякувати Богу, навіть якщо не все добре, тому що, коли ми говоримо про окупацію, тут добре, що ти взагалі живий. З іншого боку, міркує експерт, зрозуміло, що складно зберігати віру, коли на тебе чинять психологічний тиск, насилля, коли все заборонено, але, якщо ти маєш Бога у собі, буде легше.
«Ти не можеш піти до своєї церкви, тому вона або закрита, або там немає священника, а до московської не хочеш, тому що це оплот сатанізму, а не християнства. І через те, що відбувається, ти не знаєш, яким воно буде у майбутньому, можливо, ніяким, можливо, воно так і залишиться у тому болоті. Але є слова з Писання: «Де двоє або троє зберуться в Ім'я Моє, там і Я серед них!», - підсумовує Олександр Мусієнко.
Також Politeka писала про те, що Мусієнко пояснив, чому позиції США та України щодо мирного урегулювання знову розійшлись.

