У зоопарку показали дитинчат 100-річної черепахи «Mommy»
У зоопарку показали дитинчат 100-річної черепахи «Mommy»

У зоопарку показали дитинчат 100-річної черепахи «Mommy»

Четверо рідкісних дитинчат черепах уперше з’явилися на публіці у Філадельфійському зоопарку — це перше потомство 100-річної мами на ім’я Маммі,

Маммі, представниця західної черепахи Санта-Крус із Галапагоських островів (Chelonoidis niger porteri), нещодавно стала міжнародною сенсацією, ставши найстаршою першородкою свого виду. Її точний вік невідомий, але орієнтовно їй близько 100 років, із яких понад 90 вона прожила у зоопарку.

Новонароджені черепашки стали першими в історії Філадельфійського зоопарку, вирощеними представниками цього рідкісного виду. Західна черепаха Санта-Крус перебуває на межі зникнення у своєму природному середовищі — на Галапагоських островах. У зоопарках США налічується менше ніж 50 особин цього виду.

Зоопарк урочисто представив чотирьох донечок Маммі у середу, 23 квітня — журналісти вишикувались у чергу, щоб сфотографувати та зняти на відео нових зірок. До того ж саме в середу виповнилось 93 роки з моменту прибуття Маммі до Філадельфійського зоопарку.

«Вони нарешті тут!» — написали представники зоопарку на своїй сторінці у Facebook. — «Чотири донечки Маммі, галапагоської черепахи, щойно з’явилися перед публікою в Залі рептилій і амфібій — саме на честь 93-річчя перебування Маммі в нашому зоопарку».

Західні галапагоські черепахи Санта-Крус — це підвид галапагоської черепахи, яка вважається найбільшою черепахою на планеті. Самці, зазвичай більші за самок, можуть досягати до 1,8 метра завдовжки і важити до 260 кілограмів, за даними Альянсу дикої природи зоопарку Сан-Дієго.

Діяльність людини спричинила вимирання кількох видів галапагоських черепах, а чисельність західної галапагоської черепахи Санта-Крус нині становить лише кілька тисяч особин. Ці черепахи історично страждали від полювання на них заради м’яса, а також від порушення екосистеми через інвазивні види, зокрема таких хижаків, як коти та щури, які полюють на молодих черепах і їхні яйця, за даними Червоного списку Міжнародного союзу охорони природи (IUCN).

Читайте також -  Унікальна знахідка: львівська писанка претендує на звання найдавнішого великоднього яйця у світі

Новонароджені черепашки Маммі є частиною програми розведення в неволі у зоопарках США, яка має на меті збереження західної галапагоської черепахи Санта-Крус. Оскільки Маммі раніше ніколи не розмножувалась, це вперше, коли вона передала свої гени — і це важливий крок для збереження генетичного різноманіття популяції у неволі.

«Ці нові мешканці представляють собою нову генетичну лінію та необхідне підкріплення для популяції цього критично зникаючого виду в умовах людського догляду», — зазначив речник зоопарку.

На малюків може чекати довге життя. Дослідники не знають точної максимальної тривалості життя галапагоських черепах, але одна особина, зафіксована Альянсом дикої природи зоопарку Сан-Дієго, дожила до 171 року. Досягнувши зрілості, ці черепахи зазвичай залишаються репродуктивно активними протягом усього життя й можуть розмножуватись навіть у дуже поважному віці.

Джерело матеріала
loader