/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2F75d8d2f1264f9b8e6515e0e70e082674.jpg)
Українці з інвалідністю у Чехії стикнулися з обмеженнями: деяких переваг не мають
Тисячі українців з інвалідністю, які знайшли притулок у Чехії через війну, стикаються з несподіваною проблемою – їм не видають посвідчення ZTP, яке дає право на безкоштовний транспорт, спеціальні місця для паркування та інші важливі пільги.
Причина – їхній статус тимчасового захисту, повідомляє Czechia online.
Станіслав переїхав до Чехії із 10-річним сином, у якого рідкісне захворювання – спинальна м'язова атрофія.
"Ми сплачуємо внески, лікуємо дитину, але нам відмовили в ZTP. Коли їдемо до лікарні, не можемо припаркуватися. Вчора я шукав місце 40 хвилин, – розповідає він.
Аанна та Борис у схожій ситуації. Її чоловікові в Києві ампутували частину ноги, але навіть із чеським визнанням інвалідності він не може отримати посвідчення.
"Паркуватися важко. Звичайні місця надто вузькі, чоловік не може вибратися з авто", - каже Анна.
Чому так?
У Міністерстві праці Чехії пояснюють просто:
"Тимчасовий захист – це тимчасовий статус. Усі соціальні переваги, зокрема ZTP, пов'язані з постійним місцем проживання. Ці люди його не мають".
Хоча українці з цим статусом сплачують податки, працюють та лікуються в чеських лікарнях, на повноцінну соцдопомогу вони права не мають. Нині у країні – понад 350 тисяч таких людей.
Правозахисники просять владу змінити правила: адже інвалідність – не тимчасовий стан, і підтримка має бути доступна тим, хто її справді потребує, незалежно від їхнього паспортного статусу.
Крім того, Знай.ua повідомляв, гроші з неба більше не впадуть: у Німеччині перевірять кишені українських біженців

