/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F53%2Fc413209ffff76bc8627c13308ae27cf2.jpg)
Супутники літатимуть "вічно" завдяки одній хитрій технології: що придумали вчені
Система Rocket Lab може бути адаптована для задоволення потреб у живленні супутників у діапазоні від 100 Вт до понад 2000 Вт.
Про це пише interestingengineering.com.
Компанія Rocket Lab представила STARRAY — сімейство настроюваних сонячних батарей наступного покоління, розроблених для живлення супутників, що працюють у будь-яких орбітальних умовах. Ця інновація забезпечує оптимізоване рішення для виробників супутників, усуваючи необхідність проєктування і тестування сонячних батарей з нуля.
Інтелектуальні супутникові рішення
Компанія заявляє, що STARRAY (стандартизована решітка) є проривом у рішеннях із живлення супутників, пропонуючи систему, що налаштовується, і здатну задовольняти вимоги щодо потужності від приблизно 100 Вт до понад 2000 Вт.
Завдяки використанню до чотирьох панелей на крило і високоефективних, радіаційно-стійких чотирьохперехідних сонячних елементів Rocket Lab, STARRAY забезпечує неперевершену гнучкість і продуктивність.
Готове рішення зводить до мінімуму необхідність у дорогому одноразовому проєктуванні (NRE), що робить його ідеальним вибором як для початківців, так і для досвідчених виробників супутників.
Rocket Lab — єдина компанія у світі з повністю вертикально інтегрованим виробництвом сонячних батарей, яка займається всім, від великосерійного виробництва сонячних елементів і CIC (системи управління інформацією про клієнтів) до підкладок панелей, зібраних панелей і повних систем сонячних батарей.
"Клієнти можуть обирати з низки попередньо спроєктованих конфігурацій сонячних батарей, щоб задовольнити потреби свого застосунку, використовуючи водночас перевірену в польоті надійність, продуктивність і швидкість вертикально інтегрованого виробництва Rocket Lab", — ідеться в пресрелізі компанії.
Раніше ми писали, що в Китаї створили надзвичайно ефективний сонячний генератор. Вчені з Наньчанського університету, Університету Сучжоу і Нанкінського університету в Китаї розробили новий клас органічних фототермічних сокристалів, які значно підвищують ефективність сонячних термоелектричних генераторів.
