У кожному проєкті культурної дипломатії має бути закладений просвітницький елемент - Шейко
У кожному проєкті культурної дипломатії має бути закладений просвітницький елемент - Шейко

У кожному проєкті культурної дипломатії має бути закладений просвітницький елемент - Шейко

Генеральний директор Українського інституту Володимир Шейко заявив, що у кожному проєкті культурної дипломатії має бути закладений просвітницький елемент, щоб заповнити прогалини у знанні про Україну.

Про це він сказав в інтерв’ю Укрінформу в Гаазі.

“У кожному проєкті культурної дипломатії має бути закладений просвітницький елемент. Саме так ми вибудовуємо свою роботу в Українському інституті. Наші театральні, кіно- чи фотопроєкти ми підбираємо так, щоби кожен із них ніс якесь змістовне повідомлення, додану цінність, пропонував аудиторії щось більше, ніж просто глядацьке задоволення від побаченого. У такий спосіб ми можемо заповнювати прогалини у знанні про Україну, особливо поза межами євроатлантичного світу, в країнах Латинської Америки, Африки та Азії, де ми почали працювати приблизно півтора року тому. Там ситуація інша, там ми часто стартуємо з білого аркуша, де немає ні негативного, ні позитивного сприйняття України – про нас просто не знають. Щиро кажучи, особливо й не думають про нас, навіть попри те, що Україна фігурує в новинах. Але це поле можливостей, це змога говорити про себе самим, а не лише спростовувати те, що до нас там наговорила Росія”, - сказав він.

Він також наголосив, що в Україні вже бачать повноправного партнера, з яким треба працювати не лише задля солідарності чи зі співчуття, а тому, що без України вже не можна.

“Перше враження, що всі відкриті до співпраці, готові не лише подати руку допомоги, а й справді бачать в Україні повноправного партнера, з яким треба працювати не лише задля солідарності чи зі співчуття, а тому, що без України вже не можна. І це дуже важливий наслідок повномасштабного вторгнення. Так, на жаль, він дається нам великою ціною. Але Україну, на мою думку, вже сприймають тут, у Нідерландах, як країну, без якої не обійтися, про яку змовчати вже не виходить, яку треба залучати не зі співчуття, а тому, що в Україні нарешті почали бачити фантастичних митців, дуже цікаві художні висловлювання, сильних спікерів та інтелектуалів, які готові говорити не лише про Україну, а й на теми, які цікавлять і нідерландське суспільство також”, - сказав він розповідаючи про свої враження після зустрічей із представниками міністерств, парламенту та ключових культурних інституцій країни.

Як повідомлялося, у Нідерландах відбулося відкриття представництва Українського інституту, ця країна стала вже третьою, де відкрито представництво Українського інституту.

Теги за темою
Україна
Джерело матеріала
loader
loader