Досліднику OpenAI, який працював над GPT-4.5, було відмовлено в зеленій картці
Досліднику OpenAI, який працював над GPT-4.5, було відмовлено в зеленій картці

Досліднику OpenAI, який працював над GPT-4.5, було відмовлено в зеленій картці

Кай Чен, канадський дослідник штучного інтелекту, який працює в OpenAI і жив у США 12 років, отримав відмову у грін-карті, за словами Ноама Брауна, провідного дослідника компанії. У дописі на X Браун сказав, що Чень дізнався про рішення вчора і повинен незабаром залишити країну.

«Дуже хвилює те, що одному з найкращих дослідників штучного інтелекту, з якими я працював […], було відмовлено у грін-карті США», — написав Браун. "Канадець, який жив і вносив тут 12 років, тепер має піти. Ми ризикуємо лідерством ШІ в Америці, коли відмовляємося таким талантам".

Інший співробітник OpenAI, Ділан Ханн, сказав у своїй публікації , що Чен був «вирішальним» для GPT-4.5 , однієї з флагманських моделей штучного інтелекту OpenAI.

У грін-картках можуть відмовити з різних причин , і це рішення не коштуватиме Чень роботи. У наступному дописі Браун сказав, що Чен планує працювати віддалено з Airbnb у Ванкувері, «сподіваюся, поки безлад не вирішиться». Але це останній приклад іноземних талантів, які стикаються з високими перешкодами для життя, роботи та навчання в США за адміністрації Трампа.

OpenAI не відразу відповів на запит про коментар. Однак у  дописі на X у липні 2023 року генеральний директор Сем Альтман закликав до змін, щоб полегшити «висококваліфікованим» іммігрантам переїзд і роботу в США

У заяві, надісланій електронною поштою після публікації цієї історії, речник OpenAI сказав: "Цю заявку було подано за деякий час до того, як наш співробітник приєднався до OpenAI, і ми не були залучені до справи. Однак наша початкова оцінка, заснована на наданій нам інформації, показує, що в заявці могли бути деякі проблеми з документами. Ми продовжуємо тісно співпрацювати з нашим співробітником щодо їхньої ситуації".

За останні кілька місяців  понад 1700 іноземних студентів у США , включно з дослідниками штучного інтелекту, які проживали в країні протягом кількох років, оскаржили їхні візові статуси в рамках агресивних репресій. У той час як уряд  звинуватив деяких  із цих студентів у підтримці палестинських бойових угруповань або участі в «антисемітській» діяльності, інші були мішенню за  незначні правопорушення , такі як штрафи за перевищення швидкості чи інші порушення ПДР.

У п'ятницю адміністрація раптово відмовилася від скасування студентських віз. Але відстрочка може бути лише тимчасовою. Уряд каже, що працює над « новою системою » перегляду та припинення дії віз для іноземних студентів.

Тим часом адміністрація Трампа скептично поставилася до багатьох претендентів на зелену картку, як повідомляється, призупинивши обробку запитів на легальне постійне проживання, поданих іммігрантами, які отримали статус біженця або притулку. Він також застосував жорсткий підхід до власників грін-карт, яких сприймає як загрозу «національній безпеці», затримуючи кількох і погрожуючи депортацією .

Такі лабораторії штучного інтелекту, як OpenAI, значною мірою покладаються на іноземних дослідників. За словами Шона Ралстона , незалежного підрядника, який надає підтримку клієнтам API OpenAI, лише минулого року OpenAI подала понад 80 заявок на отримання віз H-1B і з 2022 року фінансувала понад 100 віз.

Візи H-1B, які віддають перевагу індустрії технологій, дозволяють компаніям США тимчасово наймати іноземних працівників у «спеціальних професіях», які вимагають принаймні ступеня бакалавра або еквівалента. Нещодавно імміграційні служби почали видавати «запити на докази» для H-1B та інші імміграційні петиції, пов’язані з працевлаштуванням, вимагаючи надати домашні адреси та біометричні дані. Деякі експерти стурбовані зміною, яка може призвести до зростання кількості відхилених заявок.

Іммігранти відіграли важливу роль у розвитку індустрії ШІ в США.

Згідно з дослідженням Джорджтаунського центру безпеки та нових технологій, 66% із 50 «найперспективніших» американських стартапів зі штучним інтелектом у списку Forbes «AI 50» за 2019 рік мали засновників-іммігрантів. Аналіз 2023 року , проведений Національним фондом американської політики, показав, що 70% аспірантів денної форми навчання в галузях, пов’язаних зі ШІ, є іноземними студентами.

Ашіш Васвані, який на початку 2000-х років переїхав до США, щоб вивчати інформатику, є одним із співавторів трансформера, основоположної архітектури моделі ШІ, яка лежить в основі чат-ботів, таких як ChatGPT. Один із співзасновників OpenAI, Войцех Заремба, отримав ступінь доктора ШІ в Нью-Йоркському університеті за студентською візою.

Імміграційна політика США, скорочення грантового фінансування та вороже ставлення до певних наук змушують багатьох дослідників виїжджати з країни. Відповідаючи на опитування Nature, в якому взяли участь понад 1600 вчених, 75% сказали, що вони розглядають можливість виїзду на роботу за кордон.

Джерело матеріала
loader
loader