/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F691c64b9e2a4750a857c916897904560.jpg)
Україна стала вразливішою для кібератак Росії через скорочення допомоги США, – Bloomberg
Про це повідомляє 24 Канал з посиланням на Bloomberg.
Яку роль у кібербезпеці України відігравала Америка
За останні п’ять років Агентство США з міжнародного розвитку виділило Україні понад 200 мільйонів доларів на допомогу в галузі кібербезпеки. Окрім цього, допомогу Києву надавало Агентство національної безпеки та Кіберкомандування США.
Як зазначає видання, ця допомога була критично важливою для допомоги у запобіганні та відновленні після кібератак на урядові структури, телекомунікаційні компанії та енергетику. Однак з приходом Дональда Трампа все змінилося.
За словами восьми співрозмовників, десятки людей, які надавали технічну допомогу з кібербезпеки на сотнях об’єктів по всій України, скасували або призупинили контракти. Разом з тим були скасовані поставки комп’ютерного обладнання та програмного забезпечення, призначеного для забезпечення безпеки інфраструктури України.
Скорочення підтримки України в сфері кібербезпеки послабить цифрові лінії фронту країни, зробивши країну "легкою мішенню" для Росії,
– сказав Єгор Аушев, київський експерт з кібербезпеки.
Аушев наголосив, що раптове та неоголошене припинення кібероперацій, "створило серйозну проблему".
Фінансування США стало найбільшим джерелом підтримки України у сфері кібербезпеки. Українці фахівці кажуть, що давно заплановані проєкти з кібербезпеки раптово завершилися.
"Багато проєктів було зупинено на півдорозі, підрядників відпустили, не закінчивши роботу, і багато планів не мали шансу повністю розкрити свій потенціал", – каже один з експертів.
Зауважимо, у березні ЗМІ писали, що міністр оборони Гегсет дав розпорядження Кіберкомандуванню США припинити планування атак проти Росії. Проте згодом у Пентагоні спростували інформацію, зазначивши, що жодних наказів щодо паузи чи зупинки у діях не надходило.

