Виїзд за кордон: чи має на нього право виключений з військового обліку
Виїзд за кордон: чи має на нього право виключений з військового обліку

Виїзд за кордон: чи має на нього право виключений з військового обліку

Виїзд за кордон: чи має на нього право виключений з військового обліку

Для цього потрібно мати певні документи.

В Україні триває загальна мобілізація і оголошено воєнний стан. В цей час право чоловіків на виїзд за кордон обмежено. Фахівці юридичної компанії  INSEININ розповіли, чи може виїхати за кордон чоловік, якого було виключено з військового обліку.

Вони нагадали, що виключення з військового обліку для перетину кордону – це офіційна процедура, в результаті якої особа припиняє перебувати на обліку в територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) як військовозобов’язана. Це означає, що особа більше не підлягає військовому обліку, зокрема під час мобілізації.

Згідно з українським законодавством, виключення з військового обліку можливе за наступними підставами.

  • Досягнення граничного віку перебування на обліку. Для рядового, сержантського та старшинського складу – 60 років. Для офіцерів запасу – до 65 років (залежно від звання). Після досягнення цього віку особа автоматично виключається з обліку.
  • Непридатність до військової служби за станом здоров’я. Особи, які за результатами медичного огляду визнані непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку (категорія "А" за висновком військово-лікарської комісії – ВЛК).
  • Втрата громадянства України.

Чи можуть виключені з обліку виїхати за кордон

У період воєнного стану в Україні діють обмеження на виїзд за кордон для чоловіків віком від 18 до 60 років, які є військовозобов’язаними. Однак, за словами юристів, особи, які були виключені з військового обліку, можуть перетинати кордон без таких обмежень, оскільки вони більше не підлягають призову. Для цього необхідно мати відповідні документи, які підтверджують виключення з обліку

При перетині державного кордону особа, виключена з військового обліку, має пред’явити:

  • закордонний паспорт;
  • військовий квиток та витяг «Резерв+» із відміткою про виключення з військового обліку.
  • висновок ВЛК (якщо виключення з обліку відбулося за станом здоров’я).

Співробітники Державної прикордонної служби України ретельно перевіряють документи, що підтверджують виключення з військового обліку. Будь-які невідповідності (наприклад, відсутність відмітки у військовому квитку чи Резерв+) можуть стати підставою для відмови у виїзді.

Нагадаємо, як відбувається виїзд за кордон членів сімʼї загиблого військовослужбовця.

Джерело матеріала
loader