Чи можна в церкву без хустки — думка священика про сучасні правила
Чи можна в церкву без хустки — думка священика про сучасні правила

Чи можна в церкву без хустки — думка священика про сучасні правила

Чи потрібно християнам носити хустку до храму: що говорять Святе Письмо та священики.

Про що ви дізнаєтесь:

Із покоління в покоління передається правило про те, що жінці не можна заходити до храму з непокритою головою. Якщо порушити цю заборону, можна розгнівати Бога. Главред розповість, чи можна жінці перебувати в церкві без хустки і наскільки це важливо в сучасній традиції.

Чи можна прийти в церкву без хустки

Митрофорний протоієрей, отець Ярослав Лашків (Православна церква України), родом з Івано-Франківської області, прокоментував дискусії довкола хустки та церкви: у Святому Писанні апостол Павло говорить про те, що жінка має заходити в храм із покритою головою. Це означає, що вона заміжня і виявляє перед Богом свою покору. Проте не всі віруючі народи знають, що таке хустка. За словами священика, який служить Богові вже 32 роки, раніше серед простого люду існували стереотипи та осуд щодо жінок, які приходили до церкви з непокритою головою.

За словами отця Ярослава, деякі люди навіть приходили й говорили йому про це, на що він відповідав, що навіть якщо жінка буде в баняку — це все одно означатиме, що в неї покрита голова. Тобто він намагався перевести це на жарт, оскільки це не обов'язкова вимога. Адже тоді довелося б критикувати всіх людей, які мають найменший гріх і приходять із ним до церкви.

Священик упевнений, що так само, як ми входимо в церкву з гріхами, ми можемо прийти туди й з непокритою головою. Чи можна прийти до церкви в штанях і без хустки? Так, можна, головне — щоб це було свідоме бажання прийти до Бога. Людина має усвідомлювати, куди вона йде, і вдягатися відповідно. Ніде не написано, що жінка не може прийти до церкви в штанях, але неприпустимо заходити до храму в купальниках чи шортах, хоча і ця заборона прямо не прописана.

Чи можна заходити до церкви з макіяжем

Отець Ярослав зазначає, що це залежить від настоятеля храму, особливо якщо йдеться про святе причастя. Деякі священики під час причастя торкаються ложечкою губ жінки, і якщо вони нафарбовані, то на ложечці залишається помада. Саме тому багато священиків під час сповіді просять жінку витерти губи перед причастям і пояснюють, навіщо це потрібно.

Чи можна фарбуватися православним? Так, якщо настоятель храму не виступає проти цього, а макіяж не заважає іншим вірянам і не має зухвалого вигляду.

Чи потрібно одягати хрестик до церкви

Хрестик не є обов'язковим для того, щоб прийти до церкви. Головне — щоб віра була в душі людини. Якщо людина носить хрестик, що є правильним для християнина, то він має бути на тілі. Саме тому його і називають натільним. Проте його не потрібно носити напоказ — одягати поверх гольфа чи кофти — це демонстрація його вартості та краси. Це не є християнським носінням, а радше сприймається як прикраса. Категорично заборонено носити хрестик на вухах або в носі — це є неповагою до Бога. Хрест — символ страждань Ісуса Христа, спокути Господа Бога за людей і Його любові до нас.

Вас може зацікавити:

Хто такий Отець Ярослав Лашків ?

​Отець Ярослав Лашків — митрофорний протоієрей Православної церкви України (ПЦУ), родом з Івано-Франківської області. Він є благочинним Вигодського благочиння Івано-Франківсько-Галицької єпархії ПЦУ та настоятелем храму святого Миколая в селі Кропивник Калуського району. Отець Ярослав Лашків відомий своєю відкритістю та прагненням донести до вірян суть християнського вчення, акцентуючи увагу на духовних аспектах віри, а не на зовнішніх формах.​

Джерело матеріала
loader
loader