Російські структури "м'якої сили" потрапили у скандал у Центральній Азії
Російські структури "м'якої сили" потрапили у скандал у Центральній Азії

Російські структури "м'якої сили" потрапили у скандал у Центральній Азії

Казахстан і Киргизстан приєдналися до Азербайджану в посиленні своєї позиції щодо російських структур "м'якої сили".

22 квітня Radio Free Europe/Radio Liberty повідомило, що співробітницю "Російського дому" в південному киргизькому місті Ош взяли під варту за підозрою в незаконному вербуванні місцевих жителів до російської армії для участі у війні проти України. "Російський дім" в Оші управляється Россотрудничеством – державною агенцією, яка фінансує різноманітні кремлівські проєкти "м'якої сили". Киргизький суд постановив залишити громадянку Киргизстану, ідентифіковану як Наталія Секеріна, під вартою до середини червня. Секеріна є однією з чотирьох осіб, причетних до цієї схеми, пише Eurasia.net.

Тим часом інша російська структура "м'якої сили" в Центральній Азії, медіаресурс "Спутник Казахстан", перебуває під офіційним розслідуванням казахстанської влади за трансляцію провокаційного репортажу, який вихваляв громадянина Казахстану, що воює на боці Росії в Україні.

"Ми винесемо попередження агенції "Спутник". Нагадую, що "Спутник" – це іноземний ЗМІ. ...Міністерство вживатиме необхідних заходів з правової точки зору", – цитує інформаційна служба lada.kz міністра інформації Аїду Балаєву.

Репортаж "Спутник Казахстан", який спричинив розслідування, був опублікований у травні 2024 року. Він привернув офіційну увагу лише після того, як відомий казахський правозахисник поскаржився на нього у дописі в соціальних мережах 22 квітня, вказавши, що "Спутник" порушив кілька казахських законів, висвітлюючи діяльність казахського найманця. "Цей медіаресурс відкрито пропагує агресивну війну", – написав Лукпан Ахмедьяров у своєму дописі.

ЗМІ Азербайджану надали значного розголосу скандалу зі "Спутником" у Казахстані. У лютому азербайджанська влада наказала фактично закрити "Російський дім" у Баку на тлі дипломатичного конфлікту через випадкове збиття азербайджанського цивільного пасажирського літака російськими системами протиповітряної оборони.

В аналізі, опублікованому в березні, Інститут Лансинга охарактеризував Россотрудничество як структуру, яка "де-факто діє в тісній координації з ФСБ та СЗР [внутрішньою та зовнішньою службами безпеки Росії], виконуючи розвідувальні, пропагандистські та політичні місії впливу від імені Кремля".

Джерело матеріала
loader