29 квітня - яке сьогодні свято, що не можна робити, все про цей день
29 квітня у світі відзначають Всесвітній День бажань, День пам'яті всіх жертв застосування хімічної зброї та Міжнародний день танцю. В Україні сьогодні - Всеукраїнський день футболу. До кінця року залишається 246 днів.
Яке сьогодні церковне свято
Сьогодні, 29 квітня, в православному календарі день пам’яті дев'яти мучеників Кизичних. Дев’яти мученики Кизичні — це група християнських святих, які проповідували в малоазійському місті Кизик і прийняли там мученицьку смерть у III столітті. Ці мученики були Феогнид, Руф, Антипатр, Феостих, Артем, Магн, Феодот, Фавмасій та Філімон. Вони прийшли до Кизика з різних міст, щоб проповідувати християнство серед переважно язичницького населення.
За свої переконання вони були заарештовані, судимі та піддані різним тортурам, щоб змусити їх відректися від Христа та принести жертви язичницьким богам. Однак, вони залишилися непохитними у своїй вірі, і в результаті їх обезголовили.
Народні прикмети 29 квітня
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день. Наприклад, дивилися, який сьогодні день: вночі на небі багато зірок до великого урожаю; сильний вітер — чекайте на зливу; погода спекотна — наприкінці травня буде прохолодно; вже літають хрущі — літо буде посушливим.
Ця дата здавна вважалася небезпечною для походу на природу. А ось для лікування та цілительства вона була сприятливою.
Як назвати дитину, яка народилася 29 квітня
Сьогодні іменини святкують Артем, Василь, Феодот, Богдан, Филимон, Іван. Талісманом людини, народженої 29 квітня, є гіацинт. Дорогоцінний камінь, який відомий людству з давніх часів. Колись вірили, що гіацинт є символом мудрості та приносить удачу.
Що можна робити сьогодні
Цього дня обов'язково йшли до цілителів, щоб покращити здоров'я і самопочуття. Починали збирати лікувальні трави. Вірили, що саме в цей період вони наділені особливою силою.
Історичні події 29 квітня
998 — за наказом імператора Священної Римської імперії стратили лідера повстання проти Папи Римського Григорія V патриція Кресчентіуса.
1429 — у ході Столітньої війни французькі війська, очолювані 17-річною Жанною д'Арк, перемогли англійців у битві за Орлеан.
1624 — Людовик XIII призначив кардинала де Рішельє першим міністром Франції.
1648 — почалася битва під Жовтими Водами.
1661 — китайські війська захопили острів Тайвань.
1676 — поблизу берегів Сицилії в битві з французьким флотом загинув знаменитий нідерландський адмірал Міхіель де Рюйтер.
1707 — окремий шотландський парламент було ліквідовано. Його депутати влилися до складу англійського парламенту. Завершилося об'єднання Англійського та Шотландського королівств в єдину державу — Королівство Великої Британії.
1770 — британський капітан Джеймс Кук уперше висадився в Австралії.
1854 — зіткнувся з американським судном і затонув німецький вітрильник «Фаворит», 201 особа загинула.
1863 — у Російській імперії скасовані тілесні покарання і клеймування за рішенням суду.
1882 — у Берліні почала діяти перша в світі експериментальна лінія тролейбуса, побудована компанією Siemens & Halske, нині Siemens AG.
1897 — британський фізик Джозеф Джон Томсон повідомив про відкриття електрона.
1907 — перше засідання Українського наукового товариства у Києві на чолі з Михайлом Грушевським
1913 — Гідеон Сундбек запатентував застібку-блискавку із зубчиками.
1915 — розпочались бої УСС з російськими військами на горі Маківці в Карпатах.
1918 — на сесії Української Центральної Ради було схвалено Основний Закон Республіки; того ж дня Всеукраїнський з'їзд хліборобів обрав П. Скоропадського гетьманом України; того ж дня Чорноморський флот у Севастополі підняв українські прапори.
1919 — спроба державного перевороту в УНР під керівництвом отамана Володимира Оскілка.
1931 — у СРСР проведена перша дослідна телетрансляція.
1945 — американські війська звільнили в'язнів концтабору Дахау, стративши при цьому 122 охоронців табору.
1945 — Адольф Гітлер одружився зі своєю давньою партнеркою Євою Браун у берлінському бункері й призначив адмірала Карла Деніца своїм наступником.
1945 — італійська комуна Форново-ді-Таро звільнена від нацистських військ бразильськими військами.
1975 — останні американські війська покинули В'єтнам.
1975 — у Донецьку введена в дію найглибша в СРСР шахта імені Скочинського.
1982 — населення Китаю перевищило мільярд людей.
1990 — у Києві прийняте рішення про розпуск Української Гельсінської Спілки і створення на її базі Української республіканської партії.
1992 — Національна збірна України з футболу провела свій перший матч в Ужгороді проти збірної Угорщини в якому поступилася з рахунком 1-3, єдиний у цьому матчі гол господарів забив Іван Гецко, ставши першим бомбардиром збірної України. Цей день відзначається як Всеукраїнський день футболу.
1995 — на референдумі 95 % виборців Казахстану проголосували за продовження повноважень президента Нурсултана Назарбаєва до 2001 року.
1997 — набрала чинності Конвенція про заборону хімічної зброї 1993 року, яка забороняє виробництво, накопичення та використання хімічної зброї її підписантами.
2011 — весілля принца Вільяма та Кейт Міддлтон.
2014 — проросійські сепаратисти захопили будівлю Луганської ОДА.

