/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2Fb4b9e586c4df5778820bab4075f3a6b8.jpg)
Пенсійний податок у 2025 році: скільки доведеться віддати
Не всі пенсійні виплати в Україні звільнені від податків - є важливі умови, які потрібно знати.
В Україні існують правила, за якими частина пенсій може обкладатися податком. Якщо ваша щомісячна виплата не перевищує три мінімальні зарплати, податок не стягують. Проте якщо сума більша, доведеться заплатити 15% на суму, що перевищує ліміт. Якщо ж дохід перевищує десятикратний розмір мінімальної зарплати, застосовується ставка 20%, пише Державна податкова служба.
У 2025 році нарахування проводитимуться за принципом - спочатку обчислюється загальна сума оподатковуваного доходу, потім до нього застосовують відповідну ставку. Це стосується не лише пенсій, а й премій, компенсацій, заробітної плати та інших виплат за трудовими чи цивільноправовими угодами.
Окремо для пенсіонерів передбачені податкові пільги.
Зокрема, вони можуть не платити земельний податок за певні площі ділянок:
-
до 0,10 га в містах;
-
до 0,12 га для садівництва;
-
до 0,10 га для дачної забудови;
-
до 0,15 га у селищах міського типу;
-
до 0,01 га для будівництва гаража;
-
до 2 га для ведення особистого господарства;
-
до 0,25 га для будівництва житла в селі.
Щоб скористатися цією пільгою, необхідно звернутися до органу місцевої влади із заявою та надати документи, які підтверджують право на пільгу, наприклад пенсійне посвідчення.
Не зважаючи на те, що на Україну напала росія, наша держава продовжує розвиватися та підтримувати своїх громадян, роблячи все можливе для покращення умов життя навіть у складних обставинах.
Раніше ми повідомляли, спільна нерухомість, а рахунок на одного: кому доведеться сплатити податок на житло?
Військовий збір дозволять не платити частині українців: податковий тягар перекладуть на пенсіонерів - детальніше на Знай.ua.
