США та Німеччина протистоятимуть спробам обілити злочини нацистів
США та Німеччина протистоятимуть спробам обілити злочини нацистів

США та Німеччина протистоятимуть спробам обілити злочини нацистів

США та ФРН працюють над недопущенням викривлення історії і спроб обілити злочини нацистів, а також надаватимуть допомогу в підтримці пам’яті жертв Голокосту, в тому числі в Україні.

Про це йдеться у спільній заяві МЗС щодо діалогу між Сполученими Штатами та Німеччиною з питань Голокосту, передає Укрінформ.

«Зростають спроби відновити репутацію злочинців часів Голокосту, а також осіб і організацій, які сприяли злочинам під час Голокосту. Ми повинні забезпечити чесне дослідження історії Голокосту», - зазначається у заяві.

У ній наголошується також, що увага офіційних осіб та ЗМІ часто зосереджена на добре відомих, центральних місцях пам'яті, таких як великі концентраційні табори. Однак Голокост відбувався скрізь, у менших таборах, розкиданих по всій Європі, а також на всіх місцях масових убивств у Центральній та Східній Європі. Уряди США та Німеччина вітають зростання обізнаності про це завдяки місцевим ініціативам.

«Такі зусилля заслуговують на посилену увагу та підтримку, оскільки такий прямий зв'язок з історією Голокосту є особливо важливим, оскільки можливості особисто почути спогади тих, хто пережив Голокост, неминуче стають дедалі рідшими. Ми сприятимемо висвітленню та просуванню місцевих ініціатив через особливо взірцеві ініціативи в країнах, що приймають нас. Майбутні зусилля також включатимуть визначення та розгляд варіантів підтримки пам'яті про Голокост в Україні як ключовій країні-партнері та протидію кампаніям з викривлення інформації про Голокост в інших країнах», - підкреслюється у заяві.

В ній зазначається, що уряди двох держав є глибоко відданими продовженню цього діалогу та зусиль щодо боротьби із антисемітизмом шляхом протидії запереченню та спотворенню інформації про Голокост.

«Уроки Голокосту важливі для майбутнього, оскільки вони допомагають нам захистити наші відкриті демократичні суспільства, нашу силу та безпеку», - наголосили автори.

В заяві зазначається, що уряди Сполучених Штатів Америки та Федеративної Республіки Німеччина розпочали цей діалог на міністерському рівні у 2021 році для боротьби із запереченням та спотворенням Голокосту – формами антисемітизму, які підривають соціальну згуртованість, свободу, демократію та безпеку – та для пошуку інноваційних шляхів просування освіти про Голокост – і за цей час встановили нові важливі віхи у своєму діалозі. Діалог має на меті працювати над створенням світу, в якому знання про Голокост будуть легкодоступними та ґрунтуватимуться на історичних фактах. Таким чином, це допомагає лідерам та громадськості отримати знання про Голокост і винести з нього уроки, щоб вирішувати сучасні виклики на ранній стадії.

У діалозі беруть участь Державний департамент США, Федеральне міністерство закордонних справ, Німецький фонд «Меморіал убитим євреям Європи» та Меморіальний музей Голокосту США.

Викладання теми Голокосту тепер є щорічною програмою Програми прикладних досліджень безпеки (PASS), флагманської програми Європейського центру досліджень безпеки імені Джорджа Маршалла. Центр Маршалла спільно фінансується та управляється Сполученими Штатами та Німеччиною. З моменту успішного запуску пілотного проєкту у 2022 році співробітники Меморіального музею Голокосту США та Фонду «Меморіал убитим євреям Європи» організували «модуль», пов’язаний з Голокостом, для 230 високопосадовців з понад 50 країн. Учасники PASS неодноразово наголошували на важливості модуля Голокосту для своєї «роботи із захисту життя та свободи в сучасному багатонаціональному контексті».

«Модуль про Голокост було адаптовано на основі відгуків учасників протягом останніх трьох років та розширено, включивши такі теми, як піднесення та захоплення влади націонал-соціалістами, транскордонний вплив та наслідки політики націонал-соціалістів у роки, що передували Другій світовій війні та Голокосту, спадщина Голокосту в сучасних культурах пам'яті, а також визначення та поширені ранні ознаки масових злочинів.

Заходи проти реабілітації осіб, причетних до Голокосту та злочинів епохи Голокосту», - зазначили автори заяви.

Нагадаємо, цього року відзначається 80-річчя завершення Другої світової війни, одним з найстрашніших злочинів якої стало масове вбивство нацистами 6 млн євреїв.

Теги за темою
США Німеччина
Джерело матеріала
loader
loader