Всесвіт як суперкомп’ютер: фізик стверджує, що ми живемо в "Матриці"
Всесвіт як суперкомп’ютер: фізик стверджує, що ми живемо в "Матриці"

Всесвіт як суперкомп’ютер: фізик стверджує, що ми живемо в "Матриці"

Протягом понад 25 років після виходу фільму «Матриця» ця культова стрічка живить сучасні побоювання, що життя — не те, чим здається.

Але, згідно з новим дослідженням, задум фільму може бути не повністю вигаданим.

Про це пише Daily Mail.

Доцент фізики з Портсмутського університету Мелвін Вопсон вважає, що гравітація може бути ознакою того, що ми всі живемо у віртуальній симуляції.

На думку професора, наш Всесвіт — це «найпотужніший комп’ютер».

Вопсон стверджує, що сила гравітації — як на планеті Земля, так і в космосі — є способом Всесвіту зберігати величезний обсяг даних в упорядкованому стані.

Притягування об’єктів із масою в певному напрямку — наприклад, вниз до ядра Землі — вчений порівнює з тим, як комп’ютери стискають код.

«Всесвіт розвивається так, що інформація в ньому стискається, оптимізується і впорядковується — так само, як це роблять комп’ютери і комп’ютерний код.

Таким чином, гравітація має вигляд як ще один процес стиснення даних у, можливо, змодельованому Всесвіті», — розповів фізик.

У космосі гравітація відіграє численні ролі: формує галактики, утримує планети на орбітах і впливає на рух об’єктів.

Згідно з цією теорією, об’єкти у Всесвіті можуть притягуватись один до одного тому, що Всесвіт намагається впорядкувати та стиснути інформацію.

«Простіше обчислити властивості одного об’єкта в просторі, ніж багатьох.

Ось чому об’єкти у космосі зтягуються докупи», — пояснив вчений.

Вопсон відомий тим, що сформулював принцип, згідно з яким інформація — це не лише абстрактна математична сутність, а й «фізичний, домінантний, п’ятий стан матерії».

Фізик стверджує, що інформація має масу і що всі елементарні частинки — найменші відомі цеглинки Всесвіту — містять інформацію про себе, так само як клітини містять ДНК.

Вчений вважає, що біти — одиниці цифрової інформації — мають власну масу й енергію, що має широкі наслідки для обчислювальних технологій, фізики та космології.

До слова, науковець Річард Лью з Університету Алабами запропонував альтернативне пояснення виникнення Всесвіту, яке ставить під сумнів усталені уявлення.

Джерело матеріала
loader