Чим РФ обстрілює Україну і запускає з Криму
Чим РФ обстрілює Україну і запускає з Криму

Чим РФ обстрілює Україну і запускає з Криму

З початку квітня в повітряному просторі над Чорним морем фіксували 4 цілі, швидкість яких становила в середньому 500 км/год.

Реактивний Shahed-136 або "Бандероль", або взагалі, що запускають із Криму...

Останнім часом ЗМІ пронеслася хвиля різного роду матеріалів щодо застосування ворогом якихось реактивних дронів, чи то Shahed-136, чи то, якась таємнича "Бандероль".

У підсумку, поява неперевіреної та непідтвердженої інформації без будь-якої конкретики, масштабно рознесеної нашими послужливими ЗМІ, що ганяються за хайпом з мінімальною претензійністю до якості опублікованих матеріалів, змушує опублікувати наступний пост.

З початку квітня в повітряному просторі над Чорним морем фіксувалися 4 цілі, швидкість яких становила в середньому 500 км/год. Запускалися ці цілі локаційно із Західної частини тимчасово окупованого Криму і більшу частину маршруту долали на висотах близько 500 метрів.

Окремо зауважу - жодна з цілей не запускалася з... кхм-кхм, повітряного носія типу розвідувально-ударного БПЛА "Оріон". Не знаю, звідки були взяті такі припущення, але вони не відповідають дійсності від слова зовсім.

Щодо результативності. Цілі пролітали максимум 140-150 км. Найдальший маршрут, зафіксований у цього типу засобів, був на Вознесенськ. При цьому один із чотирьох цих засобів був локаційно втрачений над Чорним морем - тобто впав практично відразу після старту.

Так само, варто зазначити, що практично всі траєкторії польотів цих засобів являли собою пряму. Це вказує на відсутність або вкрай обмежену можливість маневру цих засобів ураження. Що й не дивно, оскільки якщо це щось схоже на те, що гуляє в мережі у вигляді зображення дрона "Бандероль", або реактивний Shahed-136, то їхня конструкція дуже далека для ефективного застосування реактивних швидкостей.

Тому, обговорення у відкритих джерелах того, що зараз стали застосовувати РОВ, перебувають виключно на рівні теорій. Але, якщо робити тільки попередні висновки з усього вищевикладеного, то, безумовно, РОВ стали випробовувати реактивний дрон невідомого типу.

На нинішньому етапі випробувань ці дрони мають рівень відмови 25%, застосовуються за прямими траєкторіями через проблеми з або повної відсутності маневрування, мають значно більш обмежену дальність, ніж класичний Shahed-136. Тобто, якщо реактивні засоби і будуть застосовуватися, то переважно на обмежених відстанях, з мінімальною вірогідністю перехоплення на основній ділянці шляху засобами ППО - тобто, причорноморські регіон, Херсонська, Миколаївська та Одеська області.

Але, варто розуміти, що в міру проведення таких бойових випробувань, буде проводитися робота над помилками і поліпшення характеристик дронів, тому низка недоліків можуть бути з часом усунені.

Швидкість у межах 500 км/год значно ускладнює застосування мобільних вогневих груп, не озброєних ПЗРК. Цілком можливо, що саме для терору південного регіону їх застосовуватимуть насамперед, що не тільки підкреслює актуальність ЗРК, ПЗРК, а також легкої авіації в питаннях протидії цим засобам терору, а й ставить це питання в коротко-строковій перспективі в центрі уваги.

Хто такий Олександр Коваленко

Коваленко Олександр народився 15 грудня 1981 року в Одесі. Закінчив Одеську Академію зв'язку ім. Попова. З 2014 року бере активну участь у протидії агресії Росії проти України. Військово-політичний оглядач групи "Інформаційний опір". Провідний експерт Українського Центру дослідження проблем безпеки. Український політичний і економічний блогер під ніком "Злий одесит".

Джерело

Джерело матеріала
loader