/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F433%2F81337ef503ba5096e733674c3a98903b.jpg)
В Україні відбудеться аудит військової освіти для сертифікації за стандартами НАТО
В Україні з 1 травня розпочнеться інституційний аудит військових навчальних закладів системи Міністерства оборони. Позитивні результати стануть кроком до визнання українських дипломів у країнах НАТО.
Про це повідомили в Міноборони України.
НАТО проведе аудит військової освіти в Україні
Аудит проводитимуть експерти Північноатлантичного блоку, а фінансується він партнерами з Литви.
Як пояснили в оборонному відомстві, успішні підсумки перевірки дадуть змогу сертифікувати курси професійної військової освіти за стандартами НАТО.
– Документи про закінчення курсів вважатимуться такими, що визнаються в державах-членах блоку. Це сприятиме сумісності українських військових освітніх структур зі структурами освіти НАТО, – повідомили в Міноборони.
Зазначається, що перевірка відбуватиметься в кілька етапів. Спочатку експерти НАТО передадуть військовим навчальним закладам перелік вимог та критерії оцінювання, за якими проводитимуть аудит і подальшу сертифікацію курсів професійної військової освіти.
У травні виші та їхні військові підрозділи мають підготувати звіти самооцінки та заповнити анкети про відповідність цим вимогам.
Далі, з червня по вересень, експерти у сфері військової освіти аналізуватимуть отриману інформацію. Восени вони приїдуть в Україну, щоб поспілкуватися з представниками системи військової освіти.
Остаточні висновки за підсумками аудиту очікуються в грудні 2025 року.
– Результати інституційного аудиту системи військової освіти дадуть об’єктивну оцінку виконанню рекомендацій за результатами аудиту 2020 року. Професійна військова освіта в Україні поступово виходить на новий щабель розвитку, – зазначив директор Департаменту військової освіти і науки Міноборони Володимир Мирненко.
У Міноборони зазначили, що за підтримки програми НАТО DEEP в Україні вже зміцнюється підготовка військових фахівців, зокрема у сферах професійного розвитку, лідерства, обміну досвідом, тактики ведення бою та мовної підготовки.
Фото:
