/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F53%2F16002ed0d83229426da90cf13b466074.png)
Три угоди щодо рідкоземельних металів: США змушують Україну порушити Конституцію, — Милованов
США шантажують Україну, змушуючи швидше укласти угоду щодо рідкоземельних металів. Якщо порушити закони, на угоду чекають юридичні атаки.
Таку думку висловив у Facebok президент Київської школи економіки (KSE) Тимофій Милованов.
США хочуть, щоб Україна 30 квітня підписала одразу три документи, а не один, інакше угоди взагалі не буде. На його думку, це юридично нереально зробити.
"США знову ламають нас. Якщо вийде, то суди пізніше анулюють дві з трьох угод. Незважаючи на це, американська сторона наполягає", — написав він.
Далі глава KSE навів деталі двох із трьох угод про рідкоземельні метали.
Угода №1 — це міжурядова угода. Українська делегація може підписати тільки цю угоду.
"Україна хоче її підписати і повністю задоволена цією угодою, тому що вона хороша і справедлива. Це перемога для Трампа й України", —
Милованов визнав, що знає деталі цього документа, але не наводить їх.
Угода №2 — це угода між американською корпорацією DFC та українським агентством зі створення спільного інвестиційного фонду.
Ця угода є комерційною і уряд України не може її підписати. Таке право є тільки в агентства і після того, як Верховна Рада ратифікує Угоду №1.
"Це передбачає Конституція України. Це відрізняється від законодавства США, але це закон. Якщо його порушити, угода стане вразливою для майбутніх юридичних атак", — зауважив він.
Є й технічна угода №3, що визначає внутрішні правила роботи нового спільного інвестиційного фонду.
"Але США хочуть швидкої перемоги і погрожують вийти з переговорів, якщо всі три угоди не підпишуть сьогодні [30 квітня]", — підсумував він.
Нагадаємо, у США говорили, що Україна попросила в останню хвилину доопрацювати технічний бік угоди щодо рідкоземельних металів.
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль 30 квітня заявляв, що угоду про надра України можуть підписати протягом доби.
