/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F250%2F94d2ee249200b4f5c90be2fc99aa64b7.jpg)
Стали відомі деталі майбутньої угоди України і США
Американська сторона зможе розраховувати нову військову допомогу як внесок до інвестиційного фонду, зазначив Денис Шмигаль.
Україна і США можуть підписати угоду про корисні копалини протягом найближчої доби. Про це сказав прем’єр-міністр Денис Шмигаль в ефірі телемарафону в середу, 30 квітня.
Він підтвердив раніше оприлюднену інформацію ЗМІ про те, що перший віцепрем’єр Юлія Свириденко вирушила до Вашингтона. Наразі допрацьовуються остаточні деталі угоди.
“Як тільки будуть доопрацьовані всі остаточні деталі, найближчим часом, я сподіваюся найближчої доби угода буде підписана і ми отримаємо перший крок”, – заявив Шмигаль.
Він уточнив, що опрацьовуються технічні деталі, але всі принципові моменти уже погоджені, а уряд зібрав погодження тексту в основних міністерствах.
“Уряд буде готовий в будь який момент, як тільки буде вже остаточна інформація від наших колег з Вашингтону, затвердити угоду”, – запевнив він і додав, що після цього буде потрібно підписати ще дві технічні угоди про створення Інвестиційного фонду інвестицій і його фінансування та наповнення.
Глава уряду запевнив, що після низки консультацій зі США, угода стала “максимально партнерською”:
- інвестиційний фонд буде створено в Україні з розподілом 50/50 часток управління (по три представника від сторін) і часток внесків сторін;
- внески будуть здійснюватися в грошовій формі;
- американська сторона зможе розраховувати нову військову допомогу як внесок до фонду;
- Україна зберігає контроль над усіма ресурсами (надра, інфраструктура, природні ресурси), а внесок робить з нових ліцензій і нової ренти на корисні копалини;
- фонд продовж 10 років буде інвестувати в розвиток і відновлення України (як капітальні інвестиції у створення підприємств, так і угоди про викуп продукції українського виробництва), а після того за домовленістю сторін прибутки зможуть розподілятися;
- угода звільняє сторони, які діють в межах цієї угоди від оподаткування і від мит;
- американська сторона бере на себе зобов’язання залучати інших міжнародних партнерів і приватний бізнес до роботи за підтримки цього фонду;
- суперечки в рамках угоди вирішуються шляхом взаємних консультацій.
“Жодні борги, жодна допомога, яка надавалася Україна до підписання угоди, не є предметом цієї угоди”, – зазначив глава уряду і висловив думку, що угода зі США не суперечить майбутньому вступу України в Євросоюз і євроінтеграційним зобов’язанням.
Раніше у квітні українська делегація провела технічні консультації у Вашингтоні і передала свої пропозиції американській стороні щодо угоди. Через кілька днів після цього стало відомо, що Україна та США підписали меморандум про надра.

