/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2F779a3a9d9016aa51bb6bb5afd46b8ed8.jpg)
Високоточна зброя чи дешеві дрони: Залужний назвав, що ефективніше
Високоточна зброя на полі бою проявила важливі недоліки: надзвичайно високу вартість, складність використання та надто обмежену кількість.
Натомість ефективнішими виявились дешевші дрони, що дозволило змінити ситуацію на фронті.
Про це розповів посол України у Великій Британії, ексголовнокомандувач ЗСУ, генерал Валерій Залужний під час розмови з Дослідницьким центром Athena Lab.
«Ця високоточна зброя виявилася надзвичайно дорогою, складною в експлуатації та обмежено доступною у відповідь на надмірний попит під час високоінтенсивних операцій між рівними державами.
А також обмежено ефективною проти військ, розгорнутих на широкому фронті або захищених укріпленнями.
І навпаки, з’явилися ефективніші та дешевші альтернативи», — зазначив Залужний.
Він додав, що масове використання дронів у бойових діях змусило українців почати самостійно розробляти та випускати нові БпЛА.
Наприклад, FPV-дрони почали виготовляти десятками тисяч у гаражах, маленьких майстернях та навіть у взагалі непристосованих для виробництва зброї приміщеннях.
І це змінює сценарій війни.
За прогнозом Залужного, розширення виробництва дронів вже у 2027 році дозволить забезпечити військо цими ресурсами у кількостях та за ціною, прийнятною для великомасштабної війни.
Такої ж стратегії, вочевидь, віддають перевагу Китай та Росія.
Крім того, на думку Залужного, вже розпочалися перегони за домінування між дронами та засобами радіоелектронної боротьби (РЕБ).
Але наразі виробники БПЛА мають невелику перевагу.
Завод в Єлабузі виготовляв близько 300 різних безпілотників щодоби.
