Добросердов не радить публікувати в інтернеті багато даних про зниклих безвісти
Добросердов не радить публікувати в інтернеті багато даних про зниклих безвісти

Добросердов не радить публікувати в інтернеті багато даних про зниклих безвісти

Чим більше рідні публікують інформацію про зниклого безвісти близького у відкритих джерелах, тим більше вони дають можливості працювати із цими даними людям, які можуть принести проблеми – як конкретній родині, так і загалом Українській державі.

Про це в інтерв’ю Укрінформу сказав уповноважений із питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, Артур Добросердов, відповідаючи на питання про поради для людей, чиї рідні-військові зникли безвісти, щодо того, що можна писати в соцмережах про їхніх близьких, а що – ні.

«Чим більше ми даємо інформації про зниклого безвісти у таких відкритих джерелах, тим більше ми даємо можливості з цією інформацією працювати тим людям, які можуть принести не користь, а навпаки – проблему, як цій родині, так і загалом державі. Від того, що багато інформації гуляє інтернетом, я ще якоїсь користі не бачив», - заявив Добросердов.

За словами уповноваженого з питань зниклих безвісти, є непоодинокі випадки, коли з такими родинами зв’язувалися шахраї і користувалися цим фактом.

«Кожна дружина, мама і діти майже на все готові для того, щоб звільнити або здобути інформацію по зниклому безвісти. Ми вже неодноразово фіксували факти, коли шахраї вигадували якісь історії, легенди – начебто хтось поранений і потрібне термінове лікування, якщо рідні хочуть, щоб близький вижив, що він зараз на окупованій території – і вимагали кошти. І родини стають жертвами таких шахраїв», - застеріг він.

Добросердов пояснив, що так само можуть відбуватися маніпуляції з такими чутливими темами для родин і з боку РФ.

«Ми вже неодноразово бачили, коли мали місце звернення полонених на відео до рідних із такою риторикою, щоб вони зробили все, що їм скажуть, і що від цього залежить їхнє життя. І далі для цих родин починаються певні задачі від військових – і не тільки – структур РФ, пов’язані зі збором інформації, здійсненням певних диверсій, знищенням майна і так далі. Тому я не раджу публікувати цю інформацію у відкритих джерелах», - сказав уповноважений.

За його словами, те, що дійсно потрібно зробити у цій ситуації – це передати у державні органи всю інформацію по зниклому безвісти.

«Моніторити те, що викладають на інтернет-ресурсах РФ – це може бути дуже корисно. І коли родини знаходять таку інформацію, то це обов’язково потрібно передавати мені, в поліцію, Координаційний штаб із питань поводження з військовополоненими, Об’єднаний центр СБУ, це корисно», - сказав він.

Як повідомлялося, громадяни, які перебувають в окупації, можуть поінформувати українських правоохоронців про близьких осіб, які зникли безвісти, шляхом подання відповідної заяви каналами електронного зв’язку на офіційну адресу Нацполіції.

Теги за темою
війна
Джерело матеріала
loader