/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F2f3214095b3b4c5dc5eefc1a9247f2fa.jpg)
Трампу вигідно продавати Україні зброю, питання лише в одному моменті
Ймовірно, українські партнери фінансуватимуть постачання американської зброї в Україну. Та навіть попри це, 50 мільйонів доларів – лише крапля в морі у масштабах потреб української армії. Таку думку 24 Каналу висловив військовий експерт, засновник БО "Реактивна пошта" Павло Нарожний.
Чому 50 мільйонів доларів – це дуже мало
З політичного погляду, для Трампа важливо демонструвати результати своїм виборцям. Продаж зброї Україні – зручний інструмент для цього. США мають значні запаси зброї, зокрема застарілої, якою Україна готова користуватися. Навіть техніка 1960 – 1970-х років може бути ефективно використана на полі бою.
Питання залишається в джерелах фінансування. Імовірно, кошти на закупівлю можуть надійти від європейських союзників, які зацікавлені в тому, щоб стримати війну в межах України й не допустити її поширення на територію Європи. Вони також зацікавлені в перемозі нашої держави.
Однак наразі стає очевидним, що США більше не передаватимуть зброю безоплатно – Україна має її купувати,
– зазначив Павло Нарожний.
Для порівняння: попередній пакет допомоги, погоджений за часів Джо Байдена, складав 61 мільярд доларів. Якщо поділити ці кошти на 365 днів, виходить у середньому приблизно 150 мільйонів доларів на добу. Війна – це вкрай дороге "задоволення". Використовується надзвичайно дорога техніка та боєприпаси.
Наприклад, Україна просить у Європейського Союзу 2 мільйони артилерійських снарядів на рік. Один снаряд коштує від 3 до 3,5 тисяч доларів. Навіть за найменшою ціною – це 6 мільярдів доларів на рік тільки на снаряди. Але окрім боєприпасів, потрібна і артилерія, і літаки, і ракети для систем ППО.
Один постріл із комплексу Patriot коштує від 2 до 10 мільйонів доларів. Є внутрішні ціни (для Пентагону) і експортні – і за якою ціною продаватимуть нам, наразі невідомо.
Середній обстріл з боку Росії може включати від 6 до 15 балістичних ракет, тому Україні потрібні засоби ППО у величезних кількостях.
Зауважимо, що США та Україна підписали угоду про створення Американсько-українського інвестиційного фонду відбудови. Вона не охоплює всі види корисних копалин.

