Вартість свинини у супермаркетах помітно зросла за місяць
Вартість свинини у супермаркетах помітно зросла за місяць

Вартість свинини у супермаркетах помітно зросла за місяць

Чому здорожчала свинина

Якщо ще на початку березня свинячу лопатку чи стегно в супермаркетах можна було придбати по акції за 150 – 160 гривень за кілограм, то з настанням сезону пікніків акцій суттєво поменшало, і найдешевшу свинину без кістки дешевше 200 гривень за кілограм знайти вже важко, повідомляє 24 Канал із посиланням на "ПроАгро Груп".

Так, станом на кінець поточного місяця, найдешевшою пропозицією свинини в торгівельних мережах були ребра й грудинка – від 199 гривень за кілограм, тоді як в березні ціни на них коливалися в межах 180 – 190 гривень за кілограм. Приблизно на 15 гривень за місяць подорожчав і кілограм підчеревини – наразі середня ціна на неї складає 215 гривень за кілограм.

Зверніть увагу! Найбільше ж подорожчав свинячий ошийок. Якщо в березні ціни на нього коливалися в межах 260 – 280 гривень за кілограм, то тепер вони становлять вже 320 – 345 гривень за кілограм.

Середню за ціною між ребрами й ошийком зайняли позицію ціни на свинячу лопатку – наразі її можна купити по 220 – 240 гривень за кілограм, тоді як в березні вона коштувала 190 – 200 гривень за кілограм.

Важливо! Водночас важко виокремити якусь одну причину поточного подорожчання свинини. Кумулятивний ефект на ріст цін справили загальна інфляція, сезонний фактор, скорочення пропозиції, подальше поширення АЧС.

Джерело матеріала
loader