/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2F7cac5701170c6c4cd873ced6865ba32d.png)
Війна, врожаї, дефіцит робочої сили: експерт пояснив, чому в Україні висока інфляція
Про це він розповів у програмі «Особистість з Сергієм Дойком».
По-перше, зазначає гість програми, у рівні інфляції немала валютна складова. Як він пояснює, якщо немає коливань гривні щодо долара, усе стабільно, це позитивно впливає на зниження цін, а якщо гривня девальвує щодо долара та інших іноземних валют, то ціни імпортованих товарів у гривневому еквіваленті зростають.
«Чому ще висока інфляція? Тому що у нас були погані врожаї минулого року. Тому що війна і її наслідки, ворог постійно обстрілює енергетичну, газову інфраструктуру, промислові підприємства нашої держави, це негативно впливає. Ще дефіцит робочої сили і зростання середніх заробітних плат. Наприклад, минулого року середні заробітні плати зросли на 23%», - пояснює Василь Фурман.
Окрім того, додає експерт, це девальвація національної валюти, якщо ми говоримо про минулий рік, то все одно там близько 10% так чи інакше, усе це впливає, ще інші фактори, і тому ми дійшли до такого рівня інфляції.
«Але надзвичайно важливим є те, що інфляція буде зменшуватися у другому півріччі, за прогнозами Нацбанку України. На кінець року інфляція складе 8,7%. Потім, якщо ми говоримо про 2026 рік, то вона буде складати близько 5%, у 2027 році – близько 5%. Тобто зростання цін на 5% не велике, загалом буде цінова стабільність у державі. І фінансова стабільність буде сприяти економічному зростанню, інвестиційним настроям у відбудові держави», - розповідає Василь Фурман.

