/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F104%2Fddd81ae77bab0ee47b5f89251e8e547b.jpg)
Найближчими днями США та Європа можуть «закрутити гайки» для росіян — політолог
Сполучені Штати та країни Європи можуть найближчими днями посилити тиск на російського диктатора Путіна, і це може статися на тлі 9 травня.
Таку думку в етері РБК-Україна висловив політолог Олег Саакян.
Він зазначив, що останні візит спецпредставника Дональда Трампа Стівена Віткоффа до російського диктатора Путіна не мав жодних успіхів.
При цьому Путін запропонував в односторонньому порядку перемир’я тільки на три дні.
Таким чином Путін фактично забрав у Вашингтона «політичну перемогу».
Політолог зазначив, що останні перемовини президента Франції Еммануеля Макрона, прем’єра Британії Кіра Стармера, прем’єра Італії Джорджі Мелоні і президента Фінляндії Александра Стубба з президентом США Дональдом Трампом допомогли останньому усвідомити, що Путін просто «водить його за ніс».
Саакян вважає, що країни Європи дали Сполученим Штатам більше люфту для переговорів з російськими загарбниками.
Про це вказує стаття у британських ЗМІ, в які вказується, що «коаліція рішучих» нібито розглядає можливість відправлення військ до України.
Крім того, Європейські країни допустили послаблення санкцій, але умовою цих поступок став тиск на РФ у разі відмови від угоди.
«І Рубіо (держсекретар США Марко Рубіо — ред.) вийшов і сказав про тиждень, Трамп сказав — „тиждень-два“, Макрон сказав — „8-10 днів“.
Це все говорить про те, що певний таймер запущено.
І цілком імовірно, що дійсно через тиждень приблизно, після 9 травня або на тлі вже 9 травня, ми побачимо додаткове закручування гайок навколо Путіна», — додав він.
Також у Європі хочуть синхронізувати санкції проти РФ зі Сполученими Штатами, щоб вони були більш дієвими.
Вони збирають інформацію щодо механізмів протидії діяльності «тіньового флоту» та російського оборонно-промислового комплексу.
Ми раніше інформували, що у США 72 сенатори підтримують законопроєкт, який передбачає «руйнівні» нові санкції проти Росії та запровадження тарифів проти країн, які купують її нафту, газ та інші ключові товари.
