Шмигаль у Раді - про угоду зі США: Всі природні ресурси залишаються за Україною
Шмигаль у Раді - про угоду зі США: Всі природні ресурси залишаються за Україною

Шмигаль у Раді - про угоду зі США: Всі природні ресурси залишаються за Україною

У межах угоди зі США про надра всі українські природні ресурси залишаються за Україною.

Про це заявив Прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час години запитань до уряду у Верховній Раді 2 травня, передає кореспондент Укрінформу.

Глава уряду наголосив, що серед основних положень Угоди про надра - створення Інвестиційного фонду відбудови, яким на рівних умовах керуватимуть Україна та Сполучені Штати Америки.

"Жодна сторона не матиме в ньому переваги. Усі рішення приймаються спільно. По-друге, фонд - це інструмент інвестицій в Україну, а не механізм передачі активів. Тобто всі українські природні ресурси залишаються за Україною. Також сфера дії угоди не охоплює питання державних підприємств і приватизації", - заявив Шмигаль.

Він нагадав, що фонд буде наповнюватись США та Україною у пропорції 50/50.

"З боку США - це будуть грошові внески або нова військова допомога. Наприклад, системи ППО. Внесок України - це 50% від ренти з нових, підкреслюю, нових ліцензій на видобуток нафти, газу та критичних мінералів. Наголошую, що доходи від уже розпочатих проєктів не включаються до фонду. Це важливо з огляду на бюджетні надходження", - додав Шмигаль.

Глава уряду підкреслив, що перші 10 років прибутки фонду не виводяться з України, а реінвестуються в Україну.

"В перші 10 років прибутки фонду не виводяться з України, а реінвестуються в Україну. В тому числі у видобуток природних ресурсів, в інфраструктуру чи в переробку. Ці моменти погоджені сторонами. Також відображені (в Угоді - ред.). Фонд гарантуватиме комерційні закупівлі продукції на умовах "бери або плати". Тобто на продукцію буде гарантований попит", - заявив Шмигаль.

При цьому, в угоді немає якихось дискримінаційних умов щодо інших партнерів чи положень щодо продажу товарів та ресурсів за невигідними для України цінами американським компаніям, підкреслив очільник Кабміну.

"Шосте. Фонд через американське агентство ДФС залучатиме американські та європейські новітні технології, що прискорить відновлення та модернізацію України. Сьоме. В угоді немає згадок про будь-які боргові зобов'язання України. Ми не визнаємо боргами те, що раніше надавалось США згідно з рішеннями Конгресу у вигляді грантової допомоги", - додав він.

Також, зі слів Шмигаля, доходи фонду не оподатковуються Сполученими Штатами та Україною.

"Критичні копалини, які експортуються до США, не обкладаються митами, що… дає унікальні можливості для розвитку торгівлі. Дев'яте: угода не суперечить іншим міжнародним зобов'язанням України. Вона не буде перепоною для продовження євроінтеграції та членства в ЄС. Ми будемо запрошувати європейські компанії та інвесторів до співпраці. Угода, по суті, відповідає нашій формулі: об'єднані у захисті, об'єднані у відновленні", - підсумував він.

Як повідомляв Укрінформ, після тривалих перемовин Україна та США підписали угоду про надра. Підписи під документом поставили Юлія Свириденко, перша віцепрем'єр - міністерка економіки України, та Скотт Бессент, міністр фінансів США.

Фото архівне: Денис Шмигаль/Телеграм

Теги за темою
Україна США Верховна Рада Кабмін
Джерело матеріала
loader
loader