/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F131%2F2eda21e04b1ac32b66edbe19374c2e32.jpg)
Скільки часу треба вітатися "Христос Воскрес": священик назвав точний термін
Ви дізнаєтеся:
Після свята Воскресіння Христового, яке у 2025 році припадало на 20 квітня, християни якийсь час вітаються один з одним, використовуючи фразу "Христос Воскрес". Таке привітання після Великодня вживається як у церкві, так і в побуті.
Але нерідко може виникати запитання, скільки саме часу потрібно використовувати таке привітання. Відповідь на це питання дав священник Православної церкви України Олексій Філюк.
Він пояснив, після якого свята християни можуть припинити використовувати саме таке привітання.
"Згідно церковної традиції, ми так вітаємося до Вознесіння Господа Бога Спаса нашого Ісуса Христа. Тобто 40 днів до свята Вознесіння", – пояснив священник.
Водночас він розповів, що на Афоні так вітаються цілий рік.
"Там немає вітання "Слава Ісусу Христу", чи вітання "Христос Народився, Хрестився". Там є "Христос Воскрес". І цілий рік вітаються монахи на Афоні таким вітанням – Христос Воскрес. Так само і в нашій традиції – ми 40 днів вітаємося одне до одного "Христос Воскрес" і в церкві, і навіть в побуті. Це є нормально для християн", – зазначив отець Олексій Філюк.
Дивіться відео про те, скільки часу треба вітатися "Христос Воскрес":
Раніше Отець Олексій Філюк пояснив, чи можна на цвинтарі садити квіти з домашнього квітника. Священник сказав, чи справді заборонено садити на могилах квіти, які раніше росли у квітнику біля дому.
Також раніше священник дав відповідь, чи можна з неохрещеною дитиною гуляти на людях. Існує прикмета, згідно з якою не можна виходити на люди з нехрещеною дитиною, "щоб її не зурочили". Священник сказав, чи правда це.
Вас також може зацікавити:
Хто такий Олексій Філюк
Олексій Петрович Філюк - український священник, громадський активіст, волонтер і блогер. Настоятель храмів Православної церкви України в селах Шушківці та Білозірка на Тернопільщині. Окрім духовної діяльності, отець Олексій займається благодійністю та волонтерством. Виховує трьох усиновлених дітей та активно підтримує Збройні сили України, зокрема, організовуючи збори коштів на дрони. Отець Олексій також веде власний YouTube-канал, де ділиться християнськими піснями та проповідями.

