Трамп вимагає припинити купівлю нафту в Ірані: до кого насамперед застосують санкції
Трамп вимагає припинити купівлю нафту в Ірані: до кого насамперед застосують санкції

Трамп вимагає припинити купівлю нафту в Ірані: до кого насамперед застосують санкції

США застосують вторинні санкції до країн, які куплять будь-яку кількість нафти та нафтохімічних продуктів з Ірану. Про це нагадав президент США Дональд Трамп на своїй сторінці Truth Social, пише «Главком».

«Цим країнам не можна буде вести бізнес зі Сполученими Штатами жодним чином», – написав він. За його словами, всі закупівлі іранських нафти чи нафтопродуктів мають бути негайно припинені.

Іранська ядерна угода (Спільний всеосяжний план дій, СВПД) – документ, згідно з яким Іран в обмін на відміну міжнародних санкцій обмежує свою ядерну програму, за винятком створення ядерної зброї. У 2018 році США за першого президентського терміну Трампа вийшли із СВПД і ввели нові санкції проти Ірану, через рік Тегеран призупинив свої зобов'язання по угоді.

Коментарі Трампа явно спрямовані на Китай, який імпортує понад 1 млн барелів на день з Ірану, повідомив генеральний директор консалтингової фірми Rapidan Energy Скотт Моделл, пише CNBC.

Заяви президента «не означають зміни у прагненні адміністрації досягти нової угоди з Іраном, а скоріше наголошують на вірі Трампа в переговори за допомогою сили», – вважає Скотт Моделл. Раніше також повідомлялося, що США ввели санкції проти шести компаній та шести фізичних осіб з Ірану та Китаю.

Ситуація із нафтою Ірану

У квітні 2024 року експорт нафти з Ірану досяг максимуму за шість років, в основному постачання йшли до Китаю. «Іранці опанували мистецтво обходу санкцій. Якщо адміністрація Байдена дійсно має намір [санкційний] вплив, вона повинна переключити увагу на Китай», – сказав голова служби геополітичних ризиків дослідницької групи Rapidan Energy у США Фернандо Феррейра.

Після того, як Трамп став президентом США вдруге в січні 2025 року, Сполучені Штати та Іран знову почали обговорювати ядерну програму останнього. Американський лідер заявив про прагнення укласти нову ядерну угоду і пригрозив військовим ударом і митами, якщо Тегеран не піде на угоду.

30 квітня Державний департамент ввів санкції проти семи організацій, які займаються торгівлею іранськими нафтопродуктами та нафтохімічними продуктами, і заблокував два судна, що займаються перевезенням.

1 травня міністр закордонних справ Омана Бадр бін Хамад аль-Бусаїді повідомив, що четверту зустріч США та Ірану, яка планувалася на 3 травня, перенесли на другий день «з логістичних причин». МЗС Ірану підтвердило, що переговори відкладено.

Джерело матеріала
loader