Як правильно українською – голубий чи блакитний: відповідь усіх здивує
Як правильно українською – голубий чи блакитний: відповідь усіх здивує

Як правильно українською – голубий чи блакитний: відповідь усіх здивує

Насправді один колір має аж шість різних назв, залежно від відтінку і контексту. Але мало хто про це здогадується.

Ви дізнаєтеся:

Коли ми чуємо, як хтось, показуючи на блакитний колір, називає його голубим, то досить часто можемо відчувати непереборне бажання зробити зауваження цій людині й сказати, що вона говорить неправильно.

Але чи справді в українській мові немає слова "голубий"? Відповідь не це питання дала ведуча програми "Правильно українською" на "Радіо Трек" Ольга Багній.

"Блакитний чи голубий – як правильно? Насправді, правильно і так, і так – і блакитний, і голубий. Але, залежно від відтінку, також можна сказати волошкОвий. Не волОшковий – зверніть увагу. А ще – блаватний, і навіть лазурОвий або лазУровий – в цьому слові наголос уже подвійний. А ще ж не забувайте прекрасне слово небесний", – розповіла Багній.

Зазначимо, що слово "голубий" присутнє в українських тлумачних словниках. Наприклад, в Академічному тлумачному словнику української мови (СУМ) подається таке значення слова "голубий" – "який має забарвлення одного з основних кольорів спектра – середнього між зеленим і синім; кольору ясного неба; світло-синій, блакитний".

Дивіться відео про те, як правильно українською – голубий чи блакитний:

Раніше Главред розповідав, чому не можна казати Саша, Юра, Діма – як правильно називати людей з такими іменами. Насправді імена Олександр, Юрій і Дмитро в українській мові скорочуються по іншому.

Нагадаємо, які топ-5 найпоширеніших прізвищ в Україні – став відомий список. Прізвище, яке потрапило на перше місце в цьому списку, носять 155 тисяч осіб в Україні.

Вас також може зацікавити:

Хто така Ольга Багній?

Ольга Багній – автор і ведуча програми "Правильно українською" та ще двох радіопрограм на "Радіо Трек". Веде TikTok-канал про українську мову.

Джерело матеріала
loader
loader