Росія вербує молодих африканок для виробництва ударних БпЛА, - ЗМІ
Росія вербує молодих африканок для виробництва ударних БпЛА, - ЗМІ

Росія вербує молодих африканок для виробництва ударних БпЛА, - ЗМІ

Росія, ймовірно, розгорнула на Африканському континенті масштабну програму з вербування молодих жінок на роботу до Татарстану - на збір ударних безпілотників, які використовуються для атак на Україну.

Як повідомляє Bloomberg, РФ розвиває глобальну програму співробітництва в Африці, місцевим жителькам обіцяють навчання та роботу в особливій економічній зоні "Алабуга".

Йдеться, що на листівках та рекламних матеріалах зображені усміхнені молоді африканки, які працюють техніками та офіціантками. Однак, як повідомляють ЗМІ, реальність життя та праці в "Алабузі" виявляється набагато похмурішою, ніж це подається в рекламі. Старший репортер подкасту Ентоні Сгуаззін розбирався, чи відповідають заяви про програму дійсності.

За даними видання, замість того, щоб надавати реальні можливості працевлаштування, програма може наражати молодих африканок на ризик - аж до роботи в умовах, наближених до зони бойових дій. Журналісти зазначають, що молоді африканські жінки стають мішенню для неохайних "роботодавців" із РФ. Зокрема, у Татарстані їх змушують працювати на заводі з виробництва безпілотників (і, можливо, інших боєприпасів) у виснажливих, небезпечних умовах та за набагато менші гроші, ніж обіцяли.

Для потенційних робітниць проводять ярмарки вакансій, одна з яких була, наприклад, у Ботсвані. Там рекламували низку вакансій - пропонують роботу та навчання у сферах готельного та ремонтного бізнесу.

Учасниць "спеціальної програми" агітують за цілком пристойні гроші (понад 800 доларів на місяць), набирають жінок віком від 18 до 22 років. Зазначається, що у 2025 році "роботодавці" планують заманити до РФ тисячі жінок з Уганди, Руанди, Кенії, Південного Судану, Нігерії та інших африканських країн. Їх приваблюють високооплачуваною роботою в Росії та Європі, купують квиток на літак, а також переконують, що, отримавши певні навички, зможуть повернутися додому "вже готовими до процвітаючого майбутнього".

За словами розслідувача, є свідчення людей, які повернулися після участі у "проєкті". Вони стверджують, що не дочекалися виконання обіцянок, проте їх примушували працювати на шкідливих виробництвах.

Як зазначається, є обґрунтовані підозри, що "продукція", до виготовлення якої залучають африканців, використовується РФ на війні проти України. Таким чином, іноземні "фахівці" ще й наражаються на небезпеку через атаки ЗСУ, для яких військові заводи країни-агресора - законна ціль. Ймовірно, "набір персоналу" в Африці здійснюється у зв'язку з потребами російського ринку праці, що зросли, пов'язаних з так званою "СВО".

За даними західних ЗМІ, Інтерпол у Ботсвані розпочав розслідування щодо програми Alabuga Start, яка спеціалізується на наборі персоналу, що обіцяє молодим африканським жінкам роботу та навчання. Але насправді вона пов'язана з торгівлею людьми та виробництвом військових безпілотників. Програма діє у "особливій економічній зоні" Росії "Алабуга" у Татарстані.

Розслідування Інтерполу було розпочато після того, як співробітники офісу помітили у соцмережах підозрілі пости про набір персоналу. Згідно з звітом за 2024 рік Інституту науки та міжнародної безпеки США, понад 90% набраних жінок могли бути відправлені на складання безпілотників Shahed.

Джерело матеріала