/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F3%2F42e8b7b00837ee25ad649c3539e53a5b.png)
Штучний інтелект – тигреня в кімнаті: експерти пояснили, у чому небезпека
Про це вони розповіли у подкасті «Після війни».
Як зазначає Тарас Березовець, людям завжди було цікаво, що буде завтра, і відповідь на це питання давали Кассандра, Нострадамус та інші віщуни, які буквально були чатом GPT античності та середньовіччя. І виникає питання, міркує він, чи не є сьогодні штучний інтелект таким Нострадамусом із сумішшю шарлатана та диявольської сили, адже, якщо згадати франшизу «Термінатор», то штучний інтелект переріс у програму Skynet, яка вирішила, що людство їй заважає, що його потрібно підкорити і знищити.
«Штучний інтелект уже зараз замислюється над тим, чи не варто йому захопити владу на Землі і використати для цього людські слабкості, зокрема віру, інформаційні технології, війни», - підкреслює Тарас Березовець.
На думку Олександра Мусієнка, у цьому може бути сенс, тому що штучний інтелект не лінивий, він постійно вчиться. А щодо повстання машин, захоплення людства, зазначає він, то про такі наслідки опосередковано попереджав і Джефрі Гінтон, нобелівський лауреат з фізики, який багато в чому доклався до розробки ШІ.
«Він порівняв це з тигреням. Ви маєте дома тигреня, воно таке маленьке, ніжне, тендітне, трохи більше, ніж звичайне кошеня, але все ж таки. Якщо ви впевнені, що цей тигр вас не атакує і не захоче з’їсти, коли виросте, то це добре. Зі штучним інтелектом він так не впевнений. Тобто він допускає, що штучний інтелект буде боротися за те, щоби ухвалювати рішення, щоби захопити простір і взяти керівництво, управління багатьма багаторівневими системами», - розповідає Олександр Мусієнко.
Також Politeka писала про те, що Старіков пояснив план Трампа щодо мирного врегулювання: ні переможця, ні того, хто програв.
