Кімната, квартира чи навіть будинок: в Україні для ВПО приготували оновлений вид субсидій
Кімната, квартира чи навіть будинок: в Україні для ВПО приготували оновлений вид субсидій

Кімната, квартира чи навіть будинок: в Україні для ВПО приготували оновлений вид субсидій

Для всіх наших дорогих та шановних читачів, які уважно стежать за своїми платіжками по комуналці, є дуже важлива інформація, що Кабмін, який на початку весни змінював правила щодо субсидій для ВПО, вже у квітні розширив можливості надання грошової допомоги на оренду житла для переселенців.

Йдеться про вдосконалення механізму надання субсидій — форми адресної державної допомоги, яка забезпечує фінансування витрат за найм житла для внутрішньо переміщених осіб та одночасно передбачає компенсаційний механізм для власників житла.

Про це стало відомо завдяки публікації прес-служби Пенсійного фонду України.

Оформлення субсидії, скріншот: YouTube

Зазначається, що зміни дозволяють скористатися субсидією більшої кількості ВПО.

Зокрема, збільшено період отримання субсидії. Так, якщо сім'я ВПО зберігає право на субсидію на оренду житла, виплата автоматично продовжується кожні шість місяців без необхідності повторного обігу. Усі необхідні перевірки здійснюватиметься Пенсійним фондом України за даними державних реєстрів.

Оформлення субсидії. Фото: скрін youtube

Урядовою ухвалою визначено, що право на субсидію мають сім'ї ВПО, у яких витрати на оренду (у межах встановлених соціальних норм) перевищують 20% середньомісячного сукупного доходу сім'ї.

Розмір субсидії буде розраховуватись на підставі оновленого показника середньої вартості оренди житла, визначеної Державною службою статистики України за січень 2025 року. Це дозволить врахувати рівень ринкових цін та забезпечити більший розмір субсидії.

Також розширено перелік об'єктів, які можуть здаватись в оренду переселенцям. ВПО можуть орендувати не тільки все житлове приміщення (квартиру або будинок), але й окрему частину, наприклад кімнату.

Оформлення субсидії. Фото: скрін youtube

Урядова постанова також дозволяє обирати форму договору найму - як власний договір оренди, так і Примірний договір, затверджений нормативно. Внутрішні переселенці можуть укладати договори не лише з фізичними особами або фізичними особами-підприємцями, а й з юридичними особами, що розширює доступність участі в програмі.

У той же час, запроваджено механізм, за яким власник житла має право добровільно відмовитися від призначення компенсації податків або їх частини, пов'язаних із наданням житла в оренду ВПО, шляхом подання відповідної заяви.

Раніше повідомлялося, фінансова допомога малозабезпеченим сім'ям у травні: хто і скільки може отримати.

Також, субсидії на паузі: чому українці досі не отримали допомоги на комуналку.

Джерело матеріала
loader
loader