За рік у Грузії було зафіксовано 342 випадки порушення прав журналістів, — CMIS
За рік у Грузії було зафіксовано 342 випадки порушення прав журналістів, — CMIS

За рік у Грузії було зафіксовано 342 випадки порушення прав журналістів, — CMIS

За даними дослідницької організації «Центр медіа, інформації та соціальних досліджень», 67 випадків порушення прав журналістів було зафіксовано у день жовтневих парламентських виборів, а 169 інцидентів виявили під час проєвропейських акцій протесту.

Дослідницька організація «Центр медіа, інформації та соціальних досліджень» (CMIS) зафіксувала в Грузії 342 випадки порушення прав представників медіа з травня 2024 року до 2 травня 2025 року. Про це йдеться на сайті CMIS.

Упродовж звітного періоду організація виявили такі інциденти: фізична розправа, незаконне затримання, заборона на зйомку, відмова у вході до будівлі державної установи, штрафи, а також словесне та фізичне насильство.

З них 67 випадків порушення прав журналістів було зафіксовано у день жовтневих парламентських виборів, 169 інцидентів виявили із 28 листопада 2024 року під час проєвропейських акцій протесту.

Було зафіксовано 112 випадків фізичного насильства щодо представників медіа. 10 випадків у день парламентських виборів, а ще 85 інцидентів під час протестів.

Журналістам перешкоджали у зйомці 77 разів. У день виборів — 46 разів, а під час акцій — 22 рази.

Крім того, за даними CMIS, за останній рік було незаконно затримано 13 представників медіа, серед яких і директорка грузинських видань Batumelebi та Netgazeti Мзія Амаглобелі, яка все ще перебуває під вартою.

Під час протестів було 11 арештів, а також 34 випадки штрафів. Більшість штрафів було оскаржено, невелику кількість скасовано, один журналіст сплатив штраф.

З 28 листопада 2024 року до сьогодні під час проєвропейських протестів проти 193 представників медіа застосували різні види репресій.

За останній рік Грузія опустилася зі 103-го до 114-го місця в Індексі свободи преси від організації «Репортери без кордонів».

З того часу в Грузії тривають протести. Силовики неодноразово намагалися розігнати протестувальників, застосовуючи силу до журналістів та мітингарів. Силовики використовували сльозогінний газ і водомет, у відповідь протестувальники захищалися піротехнікою. Зокрема, станом на січень під час протестів у Тбілісі силовики завдали ушкоджень понад 70 журналістам і телеоператорам. 

У лютому верховна представниця Євросоюзу із зовнішньої та безпекової політики Кая Каллас засудила жорстоке застосування сили проти мирних протестувальників, журналістів і політиків 2 лютого в Тбілісі.

Читайте також: 

  • «Іншим було гірше, але й мене били непогано». Як грузинська поліція нападає на журналістів
  • Щоб уникнути побиття, треба мати зброю
  • Тамар Кінцурашвілі, Фонд розвитку ЗМІ: «Грузинська влада консолідує ресурси для знищення платформ, які сама не контролює»

Фото: Unsplash

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
Грузія
Джерело матеріала
loader