/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F41f1b019dafe6e1efc942357b1c8af53.jpg)
Зеленська відкрила українську книжкову поличку в Національній бібліотеці Чехії
Як передає Укрінформ, про це Зеленська повідомила у Фейсбуці.
"Одна з найгарніших бібліотек світу – Національна бібліотека Чеської Республіки. Вдячна, що ці старовинні стіни вже понад сто років зберігають також українську ідентичність у складі слов’янської бібліотеки та підтримують спадок засновника нашої колекції – українського емігранта Олександра Гайманівського. Він опікувався нашими книжками тут, у Чехії, доки в 1945-му його не викрала радянська розвідка й не ув’язнила на десять років", - зазначила Зеленська.
За її словами, це дуже драматична й показова доля, як і доля будь-якої поневоленої культури.
"І зараз, коли тисячі українців, серед яких і науковці, знову в російському полоні, варто пам’ятати, що варварство, руйнація, імперські зазіхання не залишилися в минулому, вони ближче, ніж здається. І культура – також їхня мішень. Але доки ми це розуміємо, ми протистоїмо", - заявила Зеленська.
"Вдячна бібліотеці за те, що відсьогодні до її проукраїнських заходів додається українська книжкова поличка, яку відкриваємо разом із директором Національної бібліотеки Томашем Фолтином", - додала вона.
За словами Зеленської, так заклад долучається до глобального проєкту, який налічує вже 50 тисяч книг на 240 поличках у 57 країнах світу та в бібліотеці ЮНЕСКО.
"Наші полички – не лише для підтримки українського слова, вони для порозуміння між країнами та культурами. Для можливості дізнаватися правду з першоджерел, без викривлень і стереотипів", - зазначила Зеленська.
"Вдячна бібліотеці Чехії також за проєкт Archa (у перекладі – "Ковчег"). У широкому сенсі – порятунок від лиха. Так називається унікальне обладнання – мобільні сканери для копіювання стародруків і картин", - зауважила Зеленська.
За її словами, два таких пристрої ексклюзивно виготовляють у Чехії для порятунку українських історичних та культурних раритетів, пошкоджених російськими обстрілами.
"Бібліотеки залишаються шляхом до правди й обізнаності, а отже – до свободи. Бо обізнану людину нелегко поневолити та обдурити. Дякую бібліотеці, Чехії за те, що несуть у цей світ обізнаність, об’єктивність та свободу знань!", - підкреслила Зеленська.
Як повідомляв Укрінформ, за словами Зеленської, Чехія офіційно стане частиною Глобальної коаліції українських студій, тож в її навчальних закладах буде більше україністики, відповідно, більше буде об’єктивної інформації про Україну.

