11% опитаних українців зазначили, що ніколи не чули про штучний інтелект, — дослідження «Детектора медіа»
11% опитаних українців зазначили, що ніколи не чули про штучний інтелект, — дослідження «Детектора медіа»

11% опитаних українців зазначили, що ніколи не чули про штучний інтелект, — дослідження «Детектора медіа»

Користуються штучним інтелектом трохи більше чверті респондентів, більшість з них використовують його в роботі.

28% опитаних українців користуються штучним інтелектом: 14% використовують його в роботі; 12% — в навчанні,  13% — з іншою метою.Такі дані показало щорічне дослідження «Індекс медіаграмотності українців: 2020-2024»,проведене на замовлення ГО «Детектор медіа» вп'яте, проте цьогоріч субіндекс «ШІ-грамотність українців» визначався дослідниками вперше.  Резільтати попередніх хвиль дослідження дивіться тут (за 2020 рік), тут (за 2021 рік), тут (за 2022 рік) та тут (за 2023 рік). 

Найвищий рівень субіндексу штучного інтелекту мають українці віком 18–25 років (42% — вищий за середній та високий показник субіндексу). Такий результат дослідники пов'язують з досвідом молоді використання штучного інтелекту у різних сферах, розумінням загроз, а також можливостями виявити продукти ШІ.

11% опитаних українців зазначили, що ніколи не чули про штучний інтелект, — дослідження «Детектора медіа» - Фото 1

Чим вищі освіта й рівень добробуту родини опитаних, то вище серед них субіндекс штучного інтелекту. Частка аудиторії з високим та вищим за середній індексом ШІ складає відповідно 31% та 40%.

Проте частка тих,хто не користується штучним інтелектом складає 72%. З них 37% респондентів зазначили, що не мають в цьому потреби, 13% — не знають як ним користуватись; 10% — не довіряють системам ШІ,  а 11% українців ніколи про них не чули.

11% опитаних українців зазначили, що ніколи не чули про штучний інтелект, — дослідження «Детектора медіа» - Фото 2

Методологія дослідження: кількісне дослідження; інтерв'ю обличчя-до-обличчя за допомогою планшета за стандартизованим опитувальником(CAPI).

Географія: національне дослідження. Дослідження не проводилось на тимчасово окупованих територіях Донецької, Луганської, Запорізької, Херсонської областей та в АР Крим

Обсяг вибірки: 1200респондентів.

Цільова аудиторія: доросле населення України(18―65 років).

Тип вибірки: репрезентативна за віком, статтю, типорозміромнаселеного пункту та регіоном.

Польовий етап: 15.01.2024– 29.01.2024, здійснений компанією «New Image Marketing Group». 

Звіт на основі даних кількісного дослідження, здійсненого дослідницькою агенцією «New Image Marketing Group» на замовлення ГО «Детектор медіа», склала кандидатка соціологічних наук Марта Наумова.

Нагадаємо, що дослідження за 2024 рік показало, що частка тих, хто позитивно ставиться до темарафону за два роки знизилась на 28%.

44% опитаних українців підтримують критику влади у медіа.Серед цієї аудиторії переважають чоловіки та особи старшої вікової групи.

Фото: Pexels

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги за темою
опитування
Джерело матеріала
loader
loader