/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2F5f80d880c132a7aea9af52c6211119d8.jpg)
Як дрони Magura знищили два російські Су-30: експерт розповів, що відбулося
Уражені 2 травня українськими морськими дронами Magura-7 два російські винищувачі Су-30, ймовірно, були оперативно відправлені для знищення цих безекіпажних катерів, які росіяни не помітили заздалегідь у Чорному морі.
Таку думку голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко висловив в ефірі телемарафону.
Тимочко зазначив, що ураження російських винищувачів Су-30 — це унікальна ситуація, адже з безпілотних катерів за десятки-сотні кілометрів вдалося збити підготовлену ціль — спершу один літак, потім другий.
«Тобто це вже система.
Тут уже дійсно унікальність, якщо ми враховуємо собівартість.
Умовно кажучи, два катери — 500 тисяч доларів, водночас літаки — це приблизно 80–100 мільйоні доларів.
Один літак Су-30 коштує 40–50 мільйонів доларів.
Тобто ми тут бачимо, яка різниця у видатках, яка результативність», — звернув увагу голова Ради резервістів.
Він також прокоментував ситуацію, коли після збиття одного винищувача катапультованих російських пілотів у морі підібрав начебто «цивільний корабель» Росії.
Тимочко сумнівається в цивільному призначенні цього судна, адже такий корабель не має перебувати біля військового порту, в зоні бойових дій, вести певні спостереження тощо.
За словами експерта, навіть російські «монітори» констатували, що поряд з місцем евакуації пілотів перебували п’ять безекіпажних катерів Magura.
«Тобто це була керована операція, вони (Magura — ред.) управлялися злагоджено.
Вони не лише завдавали ударів по ворожій авіації, а й проводили патрулювання певної частини акваторії Чорного моря поблизу ворожого порту.
(Росіяни — ред.) їх не побачили дистанційно», — розповів голова Ради резервістів.
Він зазначив, що росіяни вступили у прямий контакт з українськими морськими дронами вже біля порту, бо не вирахували їх своєчасно.
Тому ворог і кинув на допомогу авіацію: була необхідна швидка реакція.
За словами авіаексперта, заступника директора української компанії-виробника РЕБ Анатолія Храпчинського, зменшення авіапарку Су-30 знижує можливості Росії атакувати Україну ракетами X-59/69.

