Дослідники з Франції та Італії зафіксували систему помахів кінцівками, які використовують каракатиці. Вони припускають, що це специфічна мова жестів, за допомогою якої ці морські істоти спілкуються, пише ScienceAlert.
Вивчали молюска нейробіологи Софі Коен-Боденес та Пітер Нері. Вони змогли відстежити, як ці головоногі ніби-то жестикулюють своїми лапами. Інші каракатиці опрацьовують ці рухи не лише візуально, а й на дотик. Це свідчить про складніший спосіб передачі інформації між тваринами, ніж науковці вважали раніше.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F30%2Fa802091c224cc7b8833f17f91d872c3b.jpg)
На передній частині морди у каракатиць вісім лап і два щупальця. Вони дуже розумні. Наприклад, проходять когнітивні тести, розроблені для людей. Ці головоногі молюски мають добру довгострокову пам’ять і навіть здатні розвивати хибні спогади, як і люди. Є гіпотеза, що для них притаманна швидка фаза сну.
З огляду на складність організму, вчені абсолютно не здивовані тим, що каракатиці можуть мати такий багатий арсенал засобів для спілкування між собою. Раніше було відомо про те, що вони посилають одна одній сигнали, змінюючи забарвлення та візерунки на тілі. І хоча не мають вух, можуть чутливо реагувати на коливання води.
Окрім каракатиць, більшість головоногих молюсків є складними істотами з добре розвиненою нервовою системою. Велика Британія визнала восьминогів «істотами, що відчувають». Це дало їм урядовий захист, який вже мають хребетні тварини.