ОЕСР закликає Україну відновити тестування кандидатів у держслужбу на знання антикорупційних законів
ОЕСР закликає Україну відновити тестування кандидатів у держслужбу на знання антикорупційних законів

ОЕСР закликає Україну відновити тестування кандидатів у держслужбу на знання антикорупційних законів

Організація економічного співробітництва та розвитку вітає міцну нормативно-правову антикорупційну базу в Україні, але закликає почати стимулювати більш стійку культуру доброчесності в держуправлінні та в суспільстві загалом.

Про це йдеться в огляді ОЕСР з питань доброчесності та боротьби з корупцією в Україні, повідомляє Укрінформ.

У ньому зазначено, що попри повномасштабне вторгнення Росії, Україна активізувала зусилля для боротьби з корупцією, зокрема створила міцну нормативно-правову базу, а Нацагентство з питань запобігання корупції успішно координує розробку антикорупційної стратегії. Однак зараз ОЕСР закликає впроваджувати нормативно-правові акти для стимулювання змін у поведінці та більш стійкої культури доброчесності в держуправлінні, на субнаціональному рівні та в суспільстві загалом. Щодо Національної антикорупційної стратегії на 2021-25 роки міжнародна організація радить зосередитися на планах оцінки і вивчення уроків для забезпечення безперервності і більшої ефективності майбутніх стратегій.

Для розвитку культури доброчесності Україна могла б посилити етичні стандарти та ціннісний підхід, що доповнює її поточний погляд, заснований на правилах, впевнені в ОЕСР. НАДС і НАЗК також можуть співпрацювати для впровадження принципів доброчесності в усі карʼєри держслужбовців.

В огляді також констатується, що правила доступу до публічної інформації та політичного фінансування вигідно відрізняються від країн ОЕСР, а правила лобіювання добре визначені в законодавстві, хоч ще не набули чинності.

Організація зазначає, що згідно з опитуваннями готовність українських компаній повідомляти про вимагання хабарів залишається низькою. Україні слід працювати над підвищенням довіри бізнесу до правоохоронної системи та реагувати на занепокоєння компаній щодо можливих репресій за повідомлення про корупцію.

ОЕСР закликає Україну відновити тестування кандидатів на посади в держслужбі на знання антикорупційного законодавства і включити додаткові запитання, повʼязанні з хабарництвом. НАЗК і НАБУ мають розглянути можливість підготовки детальних інструкцій на випадок надання, пропонування або ж обіцянки неправомірної вигоди.

В огляді також рекомендується, щоб Україна системно розширила вимоги створити спеціальні антикорупційні програми на всі важливі держпідприємства.

“Україні слід забезпечити ефективність антикорупційних програм, а не просто виконання обов'язкових вимог для компаній”, – наголошує ОЕСР.

На думку міжнародної організації, Україна також може стимулювати доброчесність в приватному секторі, розглядаючи програми дотримання вимог як пом'якшувальний фактор у кримінальних справах проти юридичних осіб, удосконалюючи свої положення щодо позасудових рішень, запровадивши перевірку програм дотримання антикорупційних вимог та усуваючи прогалини в чинній системі позбавлення компаній державних переваг.

Як повідомляв Укрінформ, Організація економічного співробітництва та розвитку презентує економічний огляд України та огляд з питань доброчесності та протидії корупції. У ньому зазначено, що ключовим для відновлення України та зростання інвестицій є зміцнення верховенства права, полегшення регуляторного тягаря і сприяння конкуренції та інноваціям, разом зі покращенням доступу до фінансування.

Генсек ОЕСР Матіас Корман, презентуючи звіт, заявив про впевненість у майбутньому України та її перспективах після повернення до справедливого і довготривалого миру.

Фото: Денис Шмигаль у Телеграм

Теги за темою
Закон
Джерело матеріала
loader
loader