/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F131%2Fd2faf6d80bbd70595f74131e879b9288.jpg)
Трамп добиває Росію: чому війська РФ будуть драпати на кордони 1991 року
Угода про надра для України краща, ніж Будапештський меморандум. Цей документ можна охарактеризувати так: нічого не зрозуміло, але дуже цікаво.
Цією угодою Україна дає зрозуміти Сполученим Штатам, що без військової допомоги та гарантій безпеки американські компанії "йдуть великим густим лісом". Адже нафту і газ у нашій країні можуть видобувати британські та французькі компанії. І в разі співпраці з ними зрозуміла вигода для нас: Британія і Франція можуть надати Україні ядерні гарантії, а, крім того, вони вже дають нам зброю. Іншими словами, з британцями і французами у нас є співзалежність, на відміну від американців. А американські компанії, в принципі, нам не потрібні.
У європейців, зокрема, британців і французів, є розуміння того, чому подальше існування України є необхідним, зокрема їм самим: Україна забезпечує безпеку Європи. Відповідно, Європа розуміє, чому має допомагати Україні.
Дивіться відео, в якому Тарас Загородній розповів про наслідки підписання угоди про надра для України та цунамі, яке скоро накриє Росію:
А для США, принаймні для адміністрації Трампа, Україна що є, що немає. Утім, за деякий час ситуація зміниться, і США повернуться до маневрування на східному фланзі Європи. Якщо Штати нададуть Україні ядерні гарантії, доступ до американського ринку озброєнь і ринку взагалі, ось тоді ми будемо з ними розмовляти. А поки що американці йдуть у порядку живої черги. У пріоритеті для нас співпраця з тими країнами, з якими ми співзалежні.
Чи дасть Україні підписана зі США угода про надра гарантії безпеки? Ні, і ще раз ні! Гарантіями безпеки для України є виключно українська армія і продукція українського військово-промислового комплексу. Все!
Та й взагалі, забудьте термін "гарантії безпеки". Зараз Україна є гарантією безпеки Європи, настав час зрозуміти це.
Крім того, зрозумійте нарешті, як влаштований цей світ: якщо ти сильний у військовому плані, то тобі допомагатимуть і надаватимуть гарантії, тобто, якщо ти можеш допомогти, то і тобі допомагатимуть.
Наприклад, чи можуть країни Балтії допомогти Британії та Франції у військовому сенсі? За великим рахунком, ні. Ось у таких випадках і з'являються такі статейки, як у Франції напередодні Другої світової війни, в яких запитували: "Чи готові ви померти за Данциг?". Йшлося про надання Францією гарантій безпеки Польщі.
Коли в України буде вага і сила, тоді їй нададуть і гарантії. Утім, вага і сила в України вже є. Рано чи пізно у європейців виникне потреба комусь у Росії "відірвати голову", але самі вони цього зробити не зможуть, а тому звернуться до України, до СБУ, яка діятиме, як Моссад. Але Україна запитає, що їй за це буде. Якщо їй, наприклад, дадуть відповідь, що їй нададуть доступ до ринків технологій, то буде взаємний інтерес.
Згадайте, як нещодавно над Йорданією збивали ракети, що летіли в Ізраїль. Американці та французи тоді кричали, як чудово мати таких союзників, як добре вони захищають Ізраїль. Але насправді союзники не Ізраїль захищали, а насамперед Іран і себе, бо Ізраїль є настільки потужною у військовому сенсі державою, що у відповідь на приліт однієї ракети з Ірану він так влупить, що кісток не зберуть. Але при цьому Ізраїль робитиме вигляд, що він тут ні до чого, як він зараз каже, що не має жодного стосунку до вибуху в порту в Ірані. Тобто ракетне паливо, яке прийшло за "сірими" схемами з Китаю, в країну, яка хоче знищити Ізраїль, але Ізраїль ні до чого. За Ізраїлем стоїть сила, це частина ВПК США. Так що є взаємозалежність.
Ось і для українських підприємств нехай США відкривають експорт, щоб ми могли стати частиною ВПК Європи і США – тоді буде взаємозалежність.
Плюс Україна має виробляти власну зброю, щоб не залежати від США. Тоді якщо Вашингтон почне тиснути і змушувати нас виконувати його умови, ми зможемо запитаємо – а навіщо нам це. Нам скажуть, що дадуть нам, припустимо, Patriot. Але ми вже зможемо сказати: "А навіщо нам потрібен цей металобрухт? У нас уже є свої системи ППО і ракети, кращі за американські і дешевші. Що у вас ще є?". Штати, наприклад, скажуть, що готові списати нам 50 мільярдів доларів боргу. О, ось це вже буде серйозна розмова!
Тож усе в цьому світі працює не так, як уявляють ті, хто чекає, що прийде НАТО і всіх врятує.
Підписана угода про надра нічого не дає Україні. Потрібно віддати належне нашій дипломатії, оскільки було підписано чудовий документ, у якому нічого не зрозуміло, але дуже цікаво, і ця угода однозначно краща, ніж Будапештський меморандум. Логіка підписаного документа саме така, на якій від початку наполягала Україна: ми підписуємо документ, і, тільки якщо нам надають військову допомогу і передбачено якісь зобов'язання перед нами, ми будемо готові розглянути можливість співпраці з американськими компаніями, якщо ні – до побачення.
Одразу після підписання відбулися сприятливі для нас події: Трамп схвалив угоду з продажу Україні американської зброї на 50 мільйонів доларів. Наші відносини зі США переходять у товарно-грошові: є гроші – у нас кохання з американцями на годину-дві або більше, немає грошей – немає ніякого кохання і відносин, і американські компанії тут взагалі не потрібні. Є британці, французи, норвежці, шведи – ми краще будемо кооперуватися з ними. Поки що так. Але в майбутньому, можливо, наші відносини з американцями матимуть інший характер.
Час грає на Україну. Ось, наприклад, щойно було оприлюднено дані про те, що за перший квартал ВВП США, і одразу ж ціни на нафту стали нижчими на 5 доларів. І це чудово. Трамп просто добиває Росію. Плюс – продаж нам американської зброї. По суті, від США нам потрібна тільки зброя. І щоб не плуталися під ногами зі своїми "мирними пропозиціями". І все. Нам не треба їхньої "миротворчості" – нам потрібна зброя.
Не слід думати, що тепер американці стануть допомагати нам звільнити всі окуповані Росією території. Штати завжди будуть чіплятися за Росію, поки вони ще впевнені, що її можна врятувати. Але скоро Росію накриє таке цунамі, насамперед економічне, що її буде неможливо врятувати. І тоді питання стоятиме інакше. Україна питатиме, що їй буде за те, що вона допомагатиме американцям захищати атомні станції на території Росії. У нас зростають шанси побачити, як російські війська драпають на кордони 1991 року, це факт.
Загалом, угода про надра не дасть Україні нічого, крім дозволу Трампа продавати зброю. Але нам більше нічого й не треба. Трамп і так "мочить" Китай та Іран, які підтримують Росію, а також обвалює ціну на нафту, що б'є по РФ. Що нам ще потрібно від Трампа? Нехай говорить про Україну що завгодно, хоч земляними черв'яками називає, аби тільки продавав зброю.
А якщо раптом США вийдуть із переговорного процесу, то, насамперед, це буде проблемою Росії. Цього найбільше боїться Москва.
Тарас Загородній, політичний та економічний експерт, спеціально для Главреда
Хто такий Тарас Загородній
Тарас Загородній – політтехнолог і експерт. Понад 20 років займається політичним консалтингом, брав участь у виборчих кампаніях як політтехнолог, веде блоги в українських ЗМІ. Також його запрошують на політичні ток-шоу як експерта.
