/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Fc54f30ada4457e9d1496b16aaa57935c.jpg)
Учені попереджають про поширення в Європі небезпечної цвілі через потепління
Як передає Укрінформ, про це повідомляє The Independent із посилання на дослідження на тему зміни клімату, співавтором якого виступає науковий співробітник Wellcome Trust з Манчестерського університету Норман ван Рейн.
Aspergillus - різновид цвілі, яка може спричинити проблеми з легенями та диханням, якщо вона інфікує людину.
Цвіль цього типу може швидко зростати при високій температурі, і це пояснює, чому вона добре почувається при внутрішній температурі людського тіла у 37 градусів.
Згідно з дослідженням, ця пліснява може інфікувати мільйони людей на рік, адже вона поширюється на більш північні країни Європи, Азії та Америки через підвищення температури у світі.
За словами ван Рейна, світ наближається до «переломної точки» щодо зростання патогенів цієї цвілі, які процвітають у різноманітних середовищах, у тому числі всередині будинків.
Слід зазначити, що аspergillus використовується в промисловому та харчовому виробництві, включаючи для ферментації соєвого соусу та саке.
Зазначається, що від вдихання цієї цвілі не всі хворіють, але вона може бути особливо небезпечною для тих, хто страждає на астму, муковісцидоз або має ослаблену імунну систему.
Дослідження показує, що аspergillus fumigatus може поширитися ще на 77% території до 2100 року в результаті інтенсивного використання викопного палива в світі.
Це створює потенційну загрозу для дев’ятьох мільйонів людей у Європі.
Інший вид цвілі, aspergillus flavus, що живе на сільськогосподарських культурах, може поширитися на додаткові 16% території на півночі Китаю, Росії, Скандинавії та Аляски до 2100 року.
Як повідомляв Укрінформ, дослідники з Університету Нью-Мексико в США виявили збільшення рівня мікропластику в людському мозку.

